نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان برگزار شد

اصفهان- نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
دبیر این جشنواره و مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز اظهار کرد: پیشرفت و توسعه کشور میسر نیست مگر با توسعه فرهنگ تعاون.
'علیرضا تیغ ساز' افزود: هر سال همزمان با هفته تعاون این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ تعاون، معرفی برترین ها، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین تعاونی ها، انتقال تجربه تعاونی های موفق به سایرین و بیان فرصت های موجود در بخش تعاون برگزار می شود.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون استان اصفهان گفت: گرایش های تعاونی های برتر شامل اعتبار، آموزشگاهی، تأمین نیاز تولیدکنندگان، تأمین نیاز صنوف خدماتی، تأمین نیاز مصرف کنندگان، حمل و نقل، خدماتی، دانش بنیان، زنان، سهام عدالت، صنعتی، عمران، فرش دستباف، کشاورزی، مسکن و معدنی است.
وی معیارهای اصلی انتخاب شرکت های تعاونی برتر را پایبندی به قانون بخش تعاون، عدم احراز تخلف از قانون در اداره امور تعاون، رعایت استانداردهای الزامی برخورداری کارکنان از شرایط قانون کار و بیمه، تراز مثبت اقتصادی، پرداخت چهار درصد حق تعاون و آموزش و میانگین رشد سرمایه تعاونی برشمرد.
به گفته وی تعداد 363 شرکت تعاونی به صورت داوطلبانه در سایت جشنواره ثبت نام کردند.

تیغ ساز با بیان اینکه بیشترین تعاونی های ثبت نام کرده در زمینه های خدماتی، صنعتی و کشاورزی فعال هستند، خاطرنشان کرد: در نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر کشور امسال دو تعاونی در بخش های مسکن و صنعتی از استان اصفهان برگزیده شد.

وی ابراز امیدواری کرد: در سالهای آینده استان اصفهان با داشتن بیش از هشت هزار شرکت تعاونی در بخش های بیشتری در جشنواره کشوری برترین های تعاونی موفق به کسب مقام شود و تعاونی های موفق بتونند عنوان خود را بعنوان یک برند موفق به سایرین معرفی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: وضعیت تعاون به جهت اسناد بالادستی و موارد قانونی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و آنچه در این زمینه به چالش تبدیل شده، اجرا نشدن قوانین توسط دستگاه های مرتبط می باشد.

غلامعلی قادری افزود: در راستای بررسی دقیق وضعیت تعاونی ها در استان اصفهان با کمک اتاق تعاون استان مجموع قوانین و مقررات تعاون، مشوق های این بخش و نیز راهکارهای برون رفت از مشکلات بخش تعاون در سند اجرایی توسعه بخش تعاون استان احصا شده است.

وی با تاکید ب ساماندهی دقیق تعاونی های راکد گفت: هم اکنون 50 درصد تعاونی های استان در وضعیت رکود و نیازمند حمایت مالی و تامین زیرساخت هاست.
قادری افزود: در هفته تعاون امسال 96 طرح تعاونی در گرایشهای خدماتی، صنعتی، مسکن، مصرف و کشاورزی در سطح استان بهره برداری شد.
به گفته وی این طرح ها با سرمایه گذاری بالغ بر دو هزار و 900 میلیارد ریال شامل یکهزار و 900 میلیارد ریال آورده اعضا و یکهزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: طرحهای مذکور برای هشت هزار و 77 نفر فرصت شغلی فراهم کرده و بیش از 50 هزار نفر به عضویت این تعاونی ها درآمده اند.

به گزارش ایرنا در این جشنواره 17 تعاونی بعنوان رتبه اول، اتاق تعاون استان اصفهان بعنوان اتاق تعاون برتر، یک اتحادیه برتر استانی، اتاق تعاون شهرستان کاشان، اتحادیه شرکت های تعاونی مصرف فرهنگیان و 17 تعاونی بعنوان رتبه دوم تجلیل شد.
حدود هشت هزار شرکت تعاونی در استان اصفهان ثبت شده است.

تصاویر

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰
کد خبر : ۳۹,۹۸۷
کلیدواژه ها: نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان برگزار شد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید