آغاز بهره برداری بیش از چهار هزار واحد مسکن در استان اصفهان

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار کرد: در هفته تعاون امسال 4 هزار و 372 واحد مسکونی مسکن مهر و متعارف واگذار می‌شود.
"علیرضا تیغ ساز" افزود: از شروع ساخت‌ وساز مسکن مهر، 32 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی‌ها شروع به ساخت کرد که تا پایان سال 92، 18 هزار واحد واگذاری شد و 10 هزار واحد مسکونی دیگر نیز باقی‌مانده‌ است که امیدواریم با توجه به رویکرد دولت تا اواسط سال آینده به طور کامل تحویل داده شود که سرمایه‌گذاری‌ای برابر 13 هزار و 650 میلیارد ریال داشته است.
وی تاکید کرد: همچنین 11 هزار واحد مسکونی نیز در قالب مسکن متعارف با اعتبار بالغ‌بر 8 هزار میلیارد در حال ساخت‌وساز است.
وی همچنین از برگزاری مراسم افتتاح 96 طرح تعاونی در هفته تعاون خبر داد و گفت: در کنار این مراسم از 38 تعاونی برتر استان تجلیل می‌شود و سند اجرائی توسعه بخش تعاون در استان اصفهان با حضور استاندار نیز رونمایی می‌شود.
تیغ ساز اضافه کرد: افتتاح ساختمان جدید سرپرستی بانک توسعه تعاون، اولین المپیاد ورزشی کشوری کارکنان بانک توسعه و مسابقات کشوری تنیس روی میز بانوان کارگر کشور به میزبان استان اصفهان از دیگر برنامه‌های هفته تعاون است.
به گفته وی در سال گذشته 272 عنوان برنامه به این اداره کل ابلاغ شد که بالغ‌ بر 99 درصد آنها به طور کامل اجرا شده است.
وی با بیان اینکه بخش تعاون در زمینه صادرات توانمندی و پتانسیل زیادی دارد، اظهار کرد: به رغم محدودیت‌های منابع میزان صادرات تعاونی‌ها در سال 92، 270 درصد رشد داشت و از 17 میلیون دلار به 47 میلیون دلار رسیده است.
تیغ ساز افزود: عمده محصولات صادرشده در حوزه تعاون محصولات غیرنفتی بوده‌ که این امر موجب به کاهش اتکا به صادرات نفتی می‌شود که امیدواریم امسال نیز بتوانیم صادرات را افزایش بدهیم.
وی درباره عملکرد این اداره در زمینه تنظیم بازار گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دارا بودن بالغ‌بر 500 اتحادیه، تعاونی و صنوف خدماتی وابسته، شبکه عظیمی از توزیع در بازار را بر عهده‌دارند.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اقدامات بزرگ در این زمینه را مشارکت در توزیع سبد کالا دانست و تصریح کرد: توزیع بسته‌های حمایت غذایی دولت برای حدود 400 هزار نفر از مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی استان در سراسر کشور و همچنین توزیع کالا و خدمات در بین کارمندان دولت، کارگران، شرکت‌ها و کارخانه‌ها انجام شده است.
تیغ ساز با اشاره به عملکرد واحد تحقیقات این اداره کل گفت: برنامه ریزی و نظارت بر انجام مطالعات و تحقیقات لازم جهت شناخت بخش تعاون و مسایل و مشکلات مربوط به آن و ارائه پیشنهادات لازم برای رفع آن ها و همچنین ارائه خدمات به دانشجویان و محققان فعال در موضوع تعاون در قالب حمایت از طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها، میکروپروژه ها و برگزاری جلسات اتاق فکراز فعالیت های واحد تحقیقات است.
وی افزود: از هفته تعاون سال 92 تا امسال در راستای حمایت از پایان نامه های ارشد و دکترا و انجام طرح های تحقیقاتی کاربردی و اجرای طرح های کاربردی کوچک از 9 طرح حمایت شده است.
به گفته وی در زمینه عملکرد آموزشی نیز بخش تعاون استان 199 پودمان آموزشی به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانی ویژه مدیران، بازرسان، کارکنان و اعضای اتحادیه ها و شرکت های تعاونی شامل 105 هزار و 380 نفر ساعت آموزشی برگزار شده است.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان درباره بخشی از اقدامات مثبت و موثر بخش نظارت و حسابرسی نیز گفت: از شهریور ال 92 تا شهریور امسال، این بخش به 15 تعاونی در استقرار چرخه بهره وری و 14 شرکت تعاونی در اخذ استانداردها کمک کرده است.
تیغ ساز تاکید کرد: در زمینه عارضه یابی واستاندارد سازسی مدیریت و بازرسی درتعاونی ها در یک سال اخیر به 25 شرکت تعاونی کمک شده و به 290 شکایت واصله از تعاونی ها واتحادیه ها رسیدگی شده است.
۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳
کد خبر : ۳۹,۹۸۹
کلیدواژه ها: آغاز بهره برداری بیش از چهار هزار واحد مسکن در استان اصفهان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید