25 تعاونی برتر میناب تجلیل شدند

با حضور معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، معاون فرماندار میناب، بخشدار مرکزی وجمعی از تعاونگران، 25 تعاونی برتر این شهرستان طی آئینی تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"موسی نجفی" در این مراسم افزود: قانون اساسی کشور جایگاه مناسب و موثری برای بخش تعاون در نظر گرفته است و اهداف بخش تعاون ایجاد و تامین شرایط و امکانات کار برای همه بمنظور رسیدن به اشتغال کامل و توسعه و تحکیم مشارکت و تعاون عمومی بین همه مردم، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت و کمک به تامین عدالت اجتماعی و توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد از جمله برنامه قانون بخش تعاون برشمرد.

وی اظهارداشت: با توجه به فعالیت و افزایش تعاونی در بخش های مختلف و وجود ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه بزودی اتاق تعاون راه اندازی می شود.

نجفی با بیان اینکه در شهرستان میناب، تعاونی فراگیر ملی وجود دارد و ایجاد یک شهرک کارآفرینی در حال شکل گیری می باشد، گفت: با راه اندازی اتاق تعاون زمینه مشارکت عمومی شرکت تعاونی و اتحادیه ها برای دستیابی به اهداف این بخش قابل دسترسی می باشد.

وی ادامه داد: در استان 100 درصد حمل و نقل دریایی توسط تعاونی ها و 80 درصد تولید آبزیان توسط تعاونی انجام می شود و این تعاونی ها بیش از پنج هزار عضو دارند.

در این مراسم "اسماعیل ناصح" سرپرست اداره تعاون وکار و رفاه اجتماعی میناب ضمن گرامیداشت هفته تعاون به نقش تعاونی ها جامعه اشاره کرد وگفت: 609 تعاونی در بخش های کشاورزی، شیلات، مرغداری، مسکن  و مصرف در این شهرستان فعالیت دارند.

قابل ذکر است که در ششمین روز از هفته تعاون، ساختمان شرکت تعاونی مرزنشینان "هرمزان"میناب افتتاح شد.

======================================================================================

 افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون در بستک

سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بستک گفت: به مناسبت هفته تعاون، نمایشگاه دستاوردهای این بخش در شهرستان بستک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهرام فولادچنگ"افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی دستاوردهای بخش تعاون، در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بستک و با حضور معاون تعاون، اداره کل، فرماندار شهرستان و جمعی از مسوولان و تعاونگران افتتاح شد.

در این نمایشگاه علاوه بر عرضه محصولات شرکت های تولیدی، عملکرد سایر تعاونی ها نیز به نمایش در آمده است.

======================================================================================

تعاونی های غیرفعال حاجی آباد تعیین تکلیف می شوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاجی آباد از مشخص شدن وضعیت تعاونی های غیرفعال این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی هرمزگان، "منصور قاسمی افشار"بیان داشت: از مجموع 330 تعاونی ثبت شده این شهرستان، مدت زمان هیات مدیره 221 تعاونی انقضاء گردیده است.

به گفته ی قاسمی افشار، اگر این  تعاونی ها قصد ادامه فعالیت دارند باید نسبت به برگزاری مجامع خود اقدام نمایند و در غیر اینصورت برابر دستورالعمل ها و بخشنامه های مربوطه نسبت به انحلال آنها اقدام خواهد شد.

برابر ماده 76 قانون بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران مصوب 17/02/93 مجلس شورای اسلامی، تعاونی هایی که مجمع خود را برگزار نکنند و اساسنامه تعاونی را با قانون جدید تطبیق ندهند، تعاونی شناخته نشده و نمی توانند از مزایای شرکت های تعاونی بهره مند گردند.

======================================================================================30 پرونده کارگری در هیات تشخیص حاجی آباد رسیدگی شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاجی آباد گفت: در پنج ماهه اول سالجاری 30 پرونده شکایت کارگری درهیات تشخیص این اداره تشکیل شد  که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 56 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی هرمزگان، " منصور قاشمی افشار" افزود: از تعداد 30 پرونده  رسیدگی شده در هیات تشخیص،10 پرونده به صورت سازشی، چهار پرونده رد دادخواست، یک مورد ابطا دادخواست و15پرونده منجربه صدور رای گردیده است.

وی، علت افزایش تعداد پرونده های تشکیل شده نسبت به سال گذشته را وضعیت اقتصادی موجود جامعه دانست و بیان داشت: با شناسایی کارگاه های مشکل دار شهرستان تلاش می شود با ارائه راهکار از تعطیلی کارگاهها و بیکاری کارگران و همچنین اختلاف بین کارگر و کارفرما جلوگیری شود.

قامس افشار اضافه کرد: در صورت اختلاف و تشکیل پرونده، اعضای هیات تشخیص سعی در حل وفصل موضوع از طریق مصالحه و سازشی دارند که تعداد شکایاتی که بصورت سازشی حل و فصل گردیده بیانگر این موضوع می باشد.

 

 

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۴۰,۰۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید