مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان:تعاون میتواند گره ازکار فارغ التحصیلان بیکار باز کند

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت : تعاون میتواند گره ازکار فارغ التحصیلان بیکاردر استان زنجان باز کند
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در بازدید از شرکت تعاونی کهربا ،با بیان اینکه : یکی از بهترین راه های خروج از بحران بیکاری در جامعه  خصوصا دربین فارغ التحصیلان دانشگاهی توانمند سازی تعاونی های میباشد اظهار داشت: فعال شدن بخش تعاون میتواند گره گشای این مشکل باشد

 وی تشکیل و فعال سازی تعاونی های دانش بنیان را از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر وامید اعلام کرد و افزود: از تشکیل و فعالیت تعاونی هایی که توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی ایجاد میشود با تمام توان حمایت میکنیم

   مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ، تعاون را ظرفیتی عظیم برای برون رفت جامعه از مشکلات اقتصادی بیان کرد وخاطرنشان ساخت : فرهنگ کار گروهی وتعاونی باید درجامعه نهادینه شود .

این مقام مسئول درپایان ضمن آرزوی موفقیت برای فعالان بخش تعاون درسطح استان تلاش برای بروز رسانی تولیدات و آشنایی باذائقه درخواستی مردم را در چرخه تولید ضروری دانست وتاکید کرد: در این بازار رقابتی مجموعه ای برنده است که بتواند محصولاتی متنوع و متناسب با نیاز جامعه تولید نماید

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

طرح تحول بخش تعاون در کشور اجرایی می‌شود


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای برون رفت از مشکلات بخش تعاون، طرح تحول بخش تعاون توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تهیه و در معرض رای صاحبنظران قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی درآیین تجلیل از تعاونی های برتر استان اظهار کرد: قبل از ظهور و بروز دین مبین اسلام تعاون در جامعه عرب به دلیل فرد گرایی مورد توجه نبود.
 وی با بیان اینکه پیمان‌های عرب بیشتر در جنگ‌ها نمود داشت، افزود: بعد از اسلام پیامبر گرامی اسلام تعاون را در بین مردم گسترش و تعاون و نیکوکاری را در جامعه ترویج داد.
 این مسئول انعقاد پیمان برادری را از برنامه‌های پیامبر گرامی اسلامی در بین اعراب آن زمان دانست که خود موجب تعاون در جامعه می‌شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه انسان‌ها از نظر قرآن برابر و برادرند و باید بر اساس علم و تقوا همدیگر را یاری دهند، یادآور شد: تنها برتری انسان‌ها نسبت به یکدیگر تقوا است.
غریوی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام با هدف از بین بردن فرد گرایی در بین اعراب جاهلی تعاون را مورد تاکید قرار دادند، تصریح کرد: در قرآن به این امر توجه ویژه شده است.
وی ادامه داد: از جمله مصادیق تعاون در قرآن کریم آیات چهار تا هفت در سوره ماعون است و قرض دادن در این آیات به عنوان عمل خیر عنوان شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تاریخچه تشکیل تعاون ادامه داد: نهضت تعاون از نیمه اول قرن نوزدهم آغاز شد.
غریوی با بیان اینکه نخستین تعاونی در انگلستان در شهر راچویل در سال 1844 میلادی شکل گرفت، اضافه کرد: تعاون در جهان در حال حاضر 800 میلیون نفر عضو دارد و برای 100 میلیون نفر شغل ایجاد کرده است.
وی با اشاره به هفت اصل تشکیل تعاونی‌ها که توسط اتحادیه بین المللی تعاون تدوین شده گفت: باید به این اصول توجه شده و بر اساس این اصول تعاونی‌های فعالیت‌های خود را انجام دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه قانون بخش تعاون در سال 70 تصویب شد و وزارت تعاون نیز بر مبنای آن تشکیل شد، ادامه داد: ایجاد و تامین شرایط کار برای همه، پیشگیری از تجمیع سرمایه در دست عده‌ای خاص، توسعه و تحکیم مشارکت در بخش تعاون از رویکردهای مهم این قانون محسوب می‌شود.
غریوی هدفگذاری برنامه پنجم توسعه در رابطه با سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی 25 درصد عنوان کرد و گفت: بعد از گذشت 9 سال از ابلاغ سیاست‌های اجرایی اصل 44 و دیگر قوانین از جمله برنامه پنجم توسعه تعاون جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده است.
وی با بیان اینکه برای برون رفت از مشکلات بخش تعاون، طرح تحول بخش تعاون توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تهیه و در معرض رای صاحبنظران قرار گرفته است، افزود: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات تعاونی ها در سطح کشور حل می‌شود.
این مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر استان زنجان اظهار داشت: بنیاد توسعه کار آفرینی و تعاونی چند منظوره احرار به عنوان تعاونی‌های برتر کشوری انتخاب شده‌اند

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷
کد خبر : ۴۰,۰۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید