مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: بسته خروج از رکود دولت هفته آینده به استان ابلاغ می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از ابلاغ بسته خروج از رکود دولت در هفته آینده به استان خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی مهندس محمود احمدی در همایش تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان بردسکن با بیان این که در استان خراسان رضوی ۱۱هزار و ۸۰۰ تعاونی به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد ۴هزار تعاونی غیرفعال است. وی گفت: استان خراسان رضوی به لحاظ تعداد تعاونی به ثبت رسیده رتبه اول کشور را دارد و برنامه داریم تعاونی هایی را که غیرفعال هستند، انحلال یا ادغام کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین از تشکیل و ثبت تعاونی های عمران شهری در مناطق توسعه نیافته خبر داد و گفت: این موضوع در دستورکار این اداره کل است و کسانی که عضو این گونه تعاونی ها هستند، می توانند فعالیت های اقتصادی انجام دهند. مهندس احمدی به دستاوردهای سفر هیئت دولت به خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش ارز و نرخ تورم تا هفته آینده بسته خروج از رکود دولت به استان ابلاغ می شود.وی با اشاره به کاهش نرخ تورم از ۴۴درصد به ۲۴درصد گفت: بانک ها وظیفه دارند با توجه به کاهش نرخ تورم، نرخ بهره های بانکی خود را کاهش دهند. وی همچنین از افتتاح ۲۳۲ پروژه در بخش تعاون با اعتباری حدود ۴۹۵میلیاردتومان در هفته تعاون در استان خراسان رضوی خبر داد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش تعاون اشاره کرد و گفت: دولت طی یک سال گذشته توانسته به فضای کسب و کار در کشور بهبود ببخشد و پروژه های عمرانی خوبی صورت بگیرد. مهندس احمدی افزود: طبق قانون بودجه تمامی پروژه هایی که در کشور زیر ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند به بخش خصوصی واگذار می شود و در این باره تعاونی ها در اولویت هستند.وی سهم شهرستان بردسکن را در تشکیل تعاونی ها ۳۰۰مورد اعلام کرد و گفت: ۸۵درصد تعاونی ها در بخش کشاورزی فعالیت دارند ، ۵درصد در بخش صنعت و ۱۰درصد خدمات که می طلبد بخش صنعت در شهرستان فعال تر شود. وی اظهار داشت: با توجه به بحران خشکسالی، فعالیت ها در بخش کشاورزی پایدار نیست که نیاز است در زمینه توسعه بخش صنعت گام های بیشتری برداشته شود. وی راه پیشرفت و توسعه بردسکن را حفظ اشتغال و جمع آوری سرمایه های خرد دانست.احمدی اظهار امیدواری کرد که شهرستان بردسکن بتواند در حوزه فعالیت های اقتصادی و سرمایه های اجتماعی رقابت پذیری بالایی در سطح استان داشته باشد. وی با اشاره به این که ۴۷درصد از جمعیت شهرستان بردسکن روستایی است، گفت: توجه به صاحبان سرمایه و جذب آن ها می تواند از مهاجرت روستاییان به مراکز شهری جلوگیری کند. گفتنی است، در این همایش از ۱۵تعاونی برتر شهرستان بردسکن تجلیل شد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی : خراسان رضوی قطب تولید صنعتی کشور است

مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونی‌های خراسان رضوی را به‌ عنوان قطب تولید صنعتی کشور عنوان کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی ، خلیل حنیف در مراسم «نهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خراسان رضوی» در تالار اجتماعات اداره‌کل کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: تفکر، تلاش و خستگی ناپذیر بودن در چهره‌های تعاون‌گران موج می‌زند و این امر رمز مهم نقش آفرینی تعاون در عرصه اقتصاد کشور است.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تدوین برنامه‌های اقتصادی کشور تلاش می‌کند تقش تعاون را پررنگ‌تر از گذشته نشان دهد، تصریح کرد: در برنامه‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت وزارتخانه تلاش شده برنامه‌ریزی‌هایی در راستای بهره‌گیری از فعالیت‌های راهبردی تعاون از طریق هیئت اتاق فکر مسیر خاصی در برنامه ششم توسعه که از سال آینده اجرایی می‌شود، در نظر گرفته شود.
مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: 110 تعاونی فعال در سطح کشور وجود دارند که می‌توان ادعا کرد جغرافیای نسبتا بزرگی را در اقتصاد کشور دارند و در صنعت، کشاورزی و خدمات مختلف تلاش می‌کنند به توسعه و پیشرفت جامعه کمک کنند.
حنیف با اشاره به اینکه همه برنامه‌ریزی‌ها باید به سمت جایگاه کیفی‌سازی در تعاون و ایجاد برندهای بزرگ در آنها باشد، اضافه کرد: تا زمانی که این امر محقق نشود نمی‌توان در فضای اقتصادی و بازار رقابتی جهان حرفی برای گفتن داشت.
وی، جایگاه تعاونی‌های خراسان رضوی را در کشور بسیار خوب دانست و گفت: این استان به عنوان قطب تولید کشور در وزارتخانه محسوب می‌شود لذا مسئولان اقتصادی کشور همچون دولت و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه‌ای به خراسان رضوی دارند.
مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید از نگاه و ایده‌های تعاون‌گران کشور استفاده کرد، افزود: تعاونی‌ها باید به جایگاهی برسند که 26 درصد اقتصاد کشور را زیر پوشش خود قرار دهند اما متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای رسیدن به این مهم هنوز انجام نشده است.
وی، ظرفیت تعاونی‌ها را در کشور بسیار خوب عنوان کرد و ادامه داد: خراسان رضوی در مسیر اقتصاد و صنعت نسبت به سایر استان‌ها، پیشتاز است زیرا در آن، تعاونی‌ها از فعالیت‌های معمولی خود به سمت رهبری صنعت و اقتصاد کشور پیش رفتند.
گفتنی است؛ در این مراسم از کارت ویژه تعاون‌گران نیز رونمایی شد

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی درجشنواره تعاونی های برتر: فعالیت‌های تعاونی در صدر برنامه‌های خصوصی‌سازی قرار گیرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در سند برنامه‌های پنجم و به‌ویژه ششم توسعه فعالیت‌های تعاونی باید در صدر برنامه‌های خصوصی‌سازی قرار بگیرد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی مهندس احمدی  در مراسم «نهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خراسان رضوی» در تالار اجتماعات ادار‌ه‌کل کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: با آغاز این جشنواره برای نهمین سال متوالی، مقام معظم رهبری و مسئولان اقتصادی کشور به حضور بیشتر تعاون‌گران در عرصه سیاست‌های اقتصادی جامعه تاکید فراوانی داشتند زیرا متاسفانه این بخش مورد کم‌توجهی در زیرساخت‌های اقتصاد کلان کشور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در سند برنامه‌های پنجم و به‌ویژه ششم توسعه فعالیت‌های تعاون باید در صدر برنامه‌های خصوصی‌سازی قرار بگیرد، زیرا فعالیت‌های این بخش از اهمیت و ضرورت فراوانی برخوردار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تعاون‌گران، نداشتن اطلاع شهروندان از فعالیت‌های این بخش است، تصریح کرد: نبود آموزش در مجامع عمومی و برای آحاد جامعه می‌تواند این مشکل را حل کند لذا با آغاز امسال، آموزش برای جامعه هدف در راستای کارآفرینی پویا انجام شده است.

احمدی بیان داشت: 120 هزار و 440 تعاونی در خراسان رضوی مشغول به کار هستند که حدود 4 هزار عدد از آنها راکد و بدون فعالیت هستند لذا باید به کیفی‌سازی عالیت‌ها در تعاون توجه ویژه‌ای شود...

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲
کد خبر : ۴۰,۰۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید