بیش از پنج هزار مجوز مشاغل خانگی در زنجان صادر شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی یکسال گذشته پنج هزار و 425 مجوز مشاغل خانگی برای دایرکردن بنگاه های کوچک اقتصادی صادر شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی تعداد مشاغل خانگی ایجاد شده در بازه زمانی مذکور را 415 شغل عنوان کرد و افزود: راه اندازی مشاغل خانگی بستر مناسبی برای بهره مندی از ظرفیت های مغفول مانده اشتغال است.

وی از چهار مورد ایجاد و نظارت بر عملکرد کانونهای کارآفرینی در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار کرد: در این مدت شش مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی جدید در استان راه اندازی شده است.

غریوی با اشاره به وجود 26 اتحادیه تعاونی در زمینه های گوناگون، ادامه داد: از این تعداد 23 اتحادیه تعاونی فعال و شش اتحادیه تعاونی غیر فعال است و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بنا دارد با توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی و اتحادیه های تعاونی راه را برای مردم در ورود به عرصه کار و تلاش و تصمیم سازی و نقش آفرینی هموار سازد

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نهضت جهانی تعاونی‌ها از 200 سال پیش در جهان آغاز شده است

 مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نهضت تعاونی‌ها از 200 سال پیش در جهان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: توجه به تعاون زمینه شکوفایی جوامع مختلف جهان را فراهم کرده ات.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی  با اشاره به دیدگاه‌های دین مبین اسلام در خصوص تعاون ادامه داد: تعاون با ظهور دین اسلام مورد توجه بوده و با نگاهی به تاریخ اسلام اهمیت بخش تعاون از دیدگاه اسلام به خوبی روشن می شود .

این مسئول نقش تعاونی‌ها را در توسعه و اشتغال پایدار مهم ارزیابی کرد و گفت: توجه به این نقش موجب می‌شود تا مشکلات بیکاری جامعه به خوبی حل

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نخستین تعاونی در ایران در سال 1314 راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: عضویت آزاد و اختیاری افراد در تعاونی‌ها، ‌اداره امور شرکت بر اساس همکاری و تعاون، تقسیم سود شرکت به نسبت معاملات بین اعضا از مهم‌ترین ویژگی‌های تعاونی‌ها محسوب می‌شود.

غریوی با اشاره به اینکه در سال 1386 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب شد، افزود: بر اساس این سیاست‌ها سهم بخش تعاون 25 درصد در اقتصاد ملی پیش‌بینی شده است.

 وی با ابراز تاسف از عدم تحقق اهداف بخش تعاون در هفت سال گذشته یادآور شد: طبق اصل 43 قانون اساسی تعاونی‌ها با هدف تامین استقلال اقتصادی جامعه و کاهش فاصله طبقاتی، تقسیم ثروت و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت از جامعه تشکیل می‌شوند .

 این مسئول با اشاره به اینکه تامین شرایط و امکانات کار برای همه، رعایت آزادی انتخاب شغل و جلوگیری از بهره‌کشی از کار دیگران از جمله وظایف دولت ها در ایجاد اشتغال است، افزود: این امر هنوز در کشور ما به صورت کامل تحقق نیافته و نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی است که قطعاً در دولت تدبیر و امید محقق خواهد شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به رشد 66 درصدی شرکت‌‌کنندگان در جشنواره تعاونی‌های برتر استان زنجان ادامه داد: 118 شرکت تعاونی در استان در این جشنواره شرکت کردند.

غریوی با بیان اینکه دو شرکت تعاونی به عنوان تعاونی برتر کشوری انتخاب شده‌اند، یادآور شد: 18 تعاونی نیز در جشنواره تعاونی‌های برتر زنجان معرفی شد

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 18تعاونی برتر استان زنجان تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان با حضور تعاونگران برتر استان برگزار شد .

در این جشنواره که با حضور مسئولان استانی برگزار شد بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون از شهرستان زنجان به عنوان تعاونی برترکشوری و استانی معرفی شد .

همچنین از تعاونی خدمات توزیعی گلباد خزر از شهرستان طارم و تاکسیرانی شبدیز ابهر به عنوان تعاونی‌های برتر استان معرفی شد .

در این جشنواره از تعاونی نگین سبز گلپوش از شهرستان ابهر و تعاونی فرزام تجارت به عنوان تعاونی‌های برتر استان تجلیل شد .

تعاونی‌های ثمین دشت از شهرستان زنجان و سهام عدالت ایجرود از دیگر تعاونی‌های برتر استان بودند .

همچنین تعاونی های اعتبار فرهنگیان آموزش و پرورش خرم دره، سونار چوب سازه از خرم دره به عنوان تعاونی‌ها برتر معرفی شدند .

در این مراسم از تعاونی مصرف کارکنان کالسیمین، تلاشگران صنعت کفش دست دوزها از شهرستان های ماهنشان و ابهر تجلیل شد .

شرکت تعاونی احرار از شهرستان زنجان،کشت و صنعت سبز دانه از شهرستان طارم و اتحادیه تعاونی‌های قزل اوزن خدابنده مورد تجلیل قرار گرفتند .

از تعاونی‌های صنعت روی زنجان از شهرستان زنجان، قالی بافی نوآوران آفتاب چنگ الماس از خدابنده و دهیاری بخش مرکزی ماهنشان به عنوان تعاونی ها برتر تجلیل شد .

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴
کد خبر : ۴۰,۱۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید