طی مراسمی از تلاشهای شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو قشم تجلیل شد

بمنظور تجلیل از تلاشهای شرکت تعاونی خدمات صیادی "باسعیدو قشم" در کسب عنوان برتر در استان و همچنین تعاونی برتر کشوری در بخش ویژه با حضور "اکرمی" مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان، آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی، مشاوران، مدیرعامل منطقه آزاد قشم، فرماندار و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان جلسه ای در محل مسجد خاتم الانبیاء بندر صیادی باسعیدو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "اکرمی" در این آیین ضمن تبریک به مدیرعامل و اعضای تعاونی خدمات صیادی باسعیدو برای انتخاب آنها بعنوان تعاونی برتر استانی و کشوری گفت: تعاون یکی از حوزه های ناشناخته ای است که کمتر به آن توجه شده و می تواند اقتصاد جزیره قشم را متحول سازد.

وی افزود: تعاونی ها باید با ایده های نو فعالیت اقتصادی خود را تشدید نمایند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از راه اندازی دومین اتاق تعاون شهرستانی در جزیره قشم خبر داد وگفت: با راه اندازی اتاق تعاون این شهرستان، شاهد تحولی عظیم در بخش تعاون قشم خواهیم بود.

این مقام مسوول در ادامه همچنین به راه اندازی بیمه تعاون در استان اشاره کرد و بیان داشت: با راه اندازی این بیمه امیدواریم بخش اعظمی از مشکلات بیمه تعاونگران خصوصا تعاونی های صیادی مرتفع گردد.

اکرمی در پایان خواستار مشارکت و سرمایه گذاری تعاونی های شهرستان قشم بمنظور تامین نیاز مردم این شهرستان شد.

نماینده مردم شهرستان های بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و بندرخمیر نیز در این مراسم گفت: انتخاب تعاونی خدمات صیادی باسعیدو بعنوان تعاونی برتر استان و کشور نشان دهنده پتانسیل و ظرفیت بالای شهرستان قشم می باشد.

آرامی بیان داشت: مهم ترین مشکل و چالش در کشور بحث اشتغال است که با گسترش و تقویت تعاونی ها و سپردن کار مردم به خود آنها از طریق تعاونی ها، بخشی از مشکلات اشتغال حل خواهد شد.

وی همچنین تعاون را یکی از راهکارهای اساسی برون رفت از مشکل اشتغال کشور دانست.

در ادامه این جلسه مسایل و مشکلات تعاونی خدمات صیادی باسعیدو شامل پیگیری لایروبی بندر، آب شرب، بیمه و سایر مسایل مرتبط مطرح و مقرر شد از طریق دستگاههای ذیربط پیگیری شود.

تعاونی خدمات صیادی باسعیدو دارای 180 نفر عضو و تعداد 85 فروند لنج و 120 فروند قایق صیادی با اشتغال بیش از یکهزار و 500 نفر می باشد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹
کد خبر : ۴۰,۱۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید