بیش از 206 هزار نفر عضو شرکت های تعاونی زنجان هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 206 هزارو 628 نفر در شرکت های تعاونی این استان جدای از شرکت های تعاونی سهام عدالت عضو هستند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی  با اشاره به اینکه سه هزارو 894 شرکت تعاونی در استان تشکیل شده است، افزود: از این تعداد دو هزار و 797 شرکت در حال بهره برداری اعم از فعال و در دست اجرا و یک هزار و 97 شرکت تعاونی غیرفعال و راکد است.

وی اظهار کرد: شرکت های تعاونی مذکور در زمینه های مختلف مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، عمران و فرش دستباف، خدمات، چند منظوره و حمل و نقل، تامین نیازهای، اعتبار و تعاونی های نوع جدیدی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شرکت های تعاونی موجود بستر لازم برای 41 هزارو 322 فرصت شغلی در استان زنجان را فراهم کرده است.

غریوی تعداد شرکت های تعاونی ایجاد شده طی یک سال گذشته را 105 مورد برشمرد و گفت: یک هزارو 880 نفر نیز جذب این شرکت ها شده و با تشکیل شرکت های تعاونی مذکور یک هزار و 660 فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی یادآورشد: طی یک سال گذشته هفت هزار و 656 هزار دلار صادرات از حوزه تعاون انجام شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

غیر فعال بودن بیش از 1000 تعاونی در استان زنجان
معاون امور تعاونی های اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : بیش از یک هزار تعاونی در زنجان غیر فعال است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان آرش منطقی اظهار داشت: تا کنون یک هزار و 100 تعاونی غیر فعال در این استان شناسایی شده است .
منطقی از اجرایی شدن دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی های غیر فعال در استان زنجان خبر داد و افزود : در این راستا 134 پرسشنامه توسط تعاونی ها تکمیل و پس از اعلام نظر ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه به کمیته ویژه ای ارسال شده که در آینده نزدیک نسبت به تعیین تکلیف حقوقی و قانونی آنها اقدام خواهد شد .
وی عدم فعالیتت اقتصادی متوالی طی یکسال و نبود عملکرد مالی در زمینه موضوع فعالیت تعاونی را مشخصه بارز تعاونی غیر فعال عنوان و تصریح کرد : توقف فعالیت در یکسال متوالی و الحاق غیر فعال به هر یک از تعاونی ها همچنین بررسی موجه یا غیر موجه بودن دلیل یا دلایل توقف فعالیت بر عهده کمیته موضوع بند 4 ماده 54 قانون بخش تعاون است .
منطقی بررسی و شناخت مشکلات تعاونی های غیر فعال و طبقه بندی آنها بر حسب رشته فعالیت ، استفاده از نتایج حاصله در جهت پیشگیری از رکود تعاونی های فعال و سیاست گزاری در زمینه حمایت از تعاونی و برنامه ریزی برای فعال کردن تعاونی های غیر فعال متناسب با امکانات تعیین تکلیف تعاونی های غیر فعال که فاقد قابلیت فعال شدن هستند به منظور تسریع فرایند انحلال آنها و شفاف کردن آمار و اطلاعات بخش تعاون را از اهداف مهم دستورالعمل مزبور اعلام کرد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیدار اعضاء هیأت تشخیص ماده 22 قانون شوراهای اسلامی کار با مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان
اعضاء هیأت تشخیص ماده 22 قانون شوراهای اسلامی کار با مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نشست صمیمی برگزار نمودند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی گفت : ایجاد تفاهم و هماهنگی میان شورا و مدیریت از جمله وظایف مهم هیأت تشخیص ماده 22 است .
وی ضمن تشکر از اعضاء هیأت تشخیص موضوع ماده 22 قانون شوراهای اسلامی کار از قبول مسئولیت خطیر عضویت در آن هیأت ، به فرازهایی از وظایف هیأت مذکور مندرج در ماده 24 قانون شوراهای اسلامی کار اشاره کرده و ایجاد تفاهم و هماهنگی میان شورا و مدیریت و امر نظارت و بررسی کارکرد شورا و مدیریت را از جمله وظایف مهم هیأت تشخیص ماده 22 اعلام نمود.
 این مقام مسئول تأکید نمود : انتظار میرود اعضاء هیأت با مسلح شدن به سلاح دانایی و توانایی ، وظیفه اصلی خود را به نحو مطلوب و شایسته انجام داده و از رهگذر این تلاش ها ، میتوان امنیت صنعتی و تولیدی در محیط های کار را فراهم کرد.
در ادامه جلسه هر یک از اعضاء به ارائه نکته نظرات و دیدگاههای خود پرداخته و تشکر خود را از برگزاری جلسه هماهنگی هیأت تشخیص ماده 22 که در مرداد ماه سالجاری تشکیل شده است اعلام نمودند.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آغاز ثبت نام مرحله مقدماتی کارگران نمونه و گروه کار نمونه در استان زنجان
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از آغاز ثبت نام مرحله مقدماتی کارگران نمونه و گروه کار نمونه در این استان  خبرداد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در خصوص جایگاه و مقام کار و کارگر در جامعه اسلامی و نقش برجسته این قشر فعال و مؤثر در تولید و اقتصاد گفت: نقش کارگران در اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بسیار مؤثر بوده و همچنین کاهش مشکلات معیشتی کارگران و ارتقای منزلت اجتماعی آنها از اولویت های دولت تدبیر و امید است.
 غریوی در ادامه اظهار داشت : ثبت نام مرحله مقدماتی کارگران نمونه در بیست و ششمین جشنواره امتنان از کارگران و گروه های کار نمونه در استان آغاز گردید .
وی در ادامه بیان داشت : در این مرحله واجدین شرایط ضمن هماهنگی با مدیریت کارگاه و نماینده قانونی کارگران واحد مربوطه با درج مشخصات در سامانه ثبت نام به نشانی http://kn93.mcls.gov.ir  در مهلت تعیین شده (10 شهریور الی 20 مهر ماه 93) ثبت نام نمایند.
 مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان افزود : از 20 مهر ماه به بعد سایت مذکور بسته خواهد شد و تمامی مدارک و مستندات صرفا" در فضای سایبری از طریق سامانه مذکور دریافت خواهد ش


۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴
کد خبر : ۴۰,۲۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید