مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسا ن رضوی :فرهنگ و عزم ملی زمینه ساز بروز اقتصادی پویا است

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با امام جمعه شهرستان سرخس دیدار کردو گفت :ما نیز اعتقاد قاطع داریم فرهنگ و عزم ملی زمینه ساز بروز اقتصادی پویا است و همه ما باید برای برون رفت از بحرانهایی که نتیجه تحریمهای ناجوانمردانه دشمن است وبا تقویت وفاق ملی و همدلی همه جانبه تعامل خوبی را بین شرکای اجتماعی ایجاد کرده و در سایه مشارکت اجتماعی مشکلات را پشت سر بگذاریم .

-به گزارش اداره روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی  مدیر کل و جمعی از روسای ستادی و کارکنان اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سرخس با حجت الاسلام و المسلمین ارژنگ امام جمعه  شهرستان سرخس دیدار و گفتگو کردند .
بر اسـاس این خبر در این دیـدار مهنـدس احمـدی با اشاره به اهمیت و نقش بسزای ائمه محترم جماعات در اطلاع رسانی مذهبی ، دینی و بالاخص ایجاد فرهنگ اشتغال در بین مردم اظهـار داشت : فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سالهای اخیر با محوریت راهبردهای  اقتصادی در سطح کلان کشور چشم اندازها و افقها را برای دست اندر کاران عرصه اقتصاد کشور و سایر آحاد جامعه ترسیم نموده و و رویکرد برنامه ریزیها را مشخص می نماید . ما نیز اعتقاد قاطع  داریم فرهنگ و عزم ملی زمینه ساز بروز اقتصادی پویا است و همه ما باید برای برون رفت از بحرانهایی که نتیجه تحریمهای ناجوانمردانه دشمن است وبا تقویت وفاق ملی و همدلی همه جانبه تعامل خوبی را بین شرکای اجتماعی ایجاد کرده و در سایه مشارکت اجتماعی مشکلات را پشت سر بگذاریم .
وی در ادامه عنوان داشت : ایران اسـلامی با دارا بودن افـرادی متعهـد با  اندیشه های باز ، خلاق و درک حساسیتهای موجود در عرصه حفظ آرمانهای متعالی کشور در فضایی سرشار از تعامل و امید به آینده دوش به دوش دیگر اقشار جامعه با مشکلات ناشی از تحریمها مبارزه نموده و دست دشمن زبون را از میهنمان کوتاه کرده اند .
در ادامه این دیدار حجت السلام ارژنگ ضمن اظهار رضایت از عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرخس عنوان نمود : انتخاب مدیران دستگـاههـای اجـرایی آشـنا به مسـائل و مشکـلات مردم اقـدامی شایسته می باشد و نتایج سودمندی را  برای مردم به دنبال خواهد داشت .
امام جمعه شهرستان سرخس با تاکید بر نقش اشتغال و اهمیت آن در نزد بزرگان و پیشوایان دینی تاثیر و اهمیت تعاو و تعاونی ها را در کنترل و مهار بیکاری انکار ناپذیر دانست .
در پایان این دیدارحکم  سرپرستی اداره تعاون ، کارو رفاه اجتماعی شهرستان سرخس توسط حجت الاسلام ارژنگ به آقای محمود حسن زاده اهدا و از خدمات آقای مرادقلی قدردانی بعمل آمد.   

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سی و دومین نشست شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان رضوی به میزبانی مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران خراسان رضوی  برگزار گردید.
به گزارش اداره روابط عمـومی  تعـاون کـار و رفـاه اجتمـاعی خراسان رضوی ، در این نشست  ضمن بررسی و پیگیری مصوبات جلسات گذشته و بیان نقطه نظرات مدیران دستگاههای زیر مجموعه وزارتخانه در استان ، مهندس احمدی مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان ضمن تاکید بر هم افزائی، همکاری و هماهنگی بین دستگاه های اجرائی  از حضور آنها در طرح سامد ( سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ) در سفر هئیت دولت به استان تشکر و قدردانی نمود .

مهندس احمدی در ادامه گفت :  جلسات کارشناسی برگزار شده شورای هماهنگی که در آن موضوع ویژه ای مورد بررسی و اظهار نظر کارشناسی صورت می گیرد  بسیار مفید و سازنده بوده و اثرات انکار ناپذیری را در راستای  هماهنگی و هم افزائی بیشتر دستگاههای اجرائی زیر مجموعه وزارتخانه در استان به دنبال خواهد داشت  که این  تعامل ، همکاری و حضور شورای هماهنگی استان در سفر اخیر ریاست جمهوری و هیئت دولت تدبیر و امید به مشهد مقدس کاملاً مشهود بود و گزارش آن نیز به مقام عالی وزارت ابلاغ گردید.

وی در ادامه افزود : کلیه برنامه ریزیها و فعالیتها می بایست بصورت هدفمند و با محوریت تحقق منویات مقام معظم رهبری  در سال 93 تدوین و اجرا گردد .

وی همچنین در پایان تاکید کرد : رویکرد ما در کلیه اقدامات و تحولات حفظ  و تثبیت اشتغال موجود ، ایجاد بسترهای مناسب برای خلق فرصتهای جدید شغلی و تلطیف فضای کار برای کارگر و کارفرما است و این مهم تنها در سایه همدلی ، مشارکت و بهره جستن از تمامی ظرفیتهای موجود در استان امکان پذیر خواهد بود .

شایان ذکر است ازدیگر موضوعات و مصوبات در این جلسه می توان از تشکیل کمیته آموزش و پژوهش استان ، کمک بانک های زیرمجموعه وزارتخانه در استان به اداره کل بهزیستی در  اجرای طرح مالی خرد،  و اطلاع رسانی و آگاهی پرسنل دستگاه‎های زیرمجموعه در استان  از خدمات و تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران نام برد .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 مدیر  اجتماعی اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی :  ظرفیت بالقوه بهداشتیاران کار و رابطین فرهنگی کارگاههادر پیشگیری از اعتیاد در محیطهای کاری حائز اهمیت است

 نشست تخصصی آسیبهای اجتماعی در بحث پیشـگیری از اعتیـاد در محیطهای کاری با حضور دست اندرکـاران این حوزه در استان به میزبانی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد .

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ابتدای این نشست رکنی مدیر اجتماعی این اداره کل اظهار داشت : با توجه به ساختار جدید و ادغام صورت گرفته و تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شاخص هایی جهت پیگیری توسط ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه رفاه اجتماعی تعریف شده  که عمده این اقدامات از  نوع هماهنگی و ستادی می باشد.

وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی اعتیاد در کشور افزود : در گذشته تصور بر این بود که بیکاری باعث اعتیاد می شود، اما برآوردی که در سال 1386 در سطح کشور انجام شد نشان داد 70 درصد معتادان شاغل بوده و 10 درصد آنها نیز در محیط کار اقدام به مصرف مواد مخدر نموده اند .

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به عدم تخصیص اعتبار مبنی بر اقدامات پیشگیرانه مستقیم از اعتیاد گفت : وظایف این اداره کل در مورد کارگاهها در چارچوب قانون کار تعریف شده است و می تواند هماهنگی لازم را در بعد فرهنگی انجام دهد و همچنین آمادگی خود را جهت استفاده ازظرفیتهای بالقوه به ویژه وجود بهداشتیاران کار و رابطین فرهنگی کارگاهها در خصوص پیشگیری از اعتیاد در محیطهای کاری اعلام می نماید .

در ادامه این نشست لباف، رئیس اداره امور اجتماعی  اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  نیز گزارشی از روند طرح شیوع شناسی اعتیاد در محیطهای کاری توسط این اداره کل ارائه نمود .

در ادامه این نشست خانم دکتر اخروی مدیرگروه سلامت روانی اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این رابطه گفت : وظیفه قانونی همه دستگاهها در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد مشخص شده است. وی همچنین بسته پیشگیری از  مصرف اعتیاد در محیطهای کاری صنعتی را به عنوان منبع برنامه عملیاتی در محیط کار مهم دانست و بر لزوم اجرای آن تاکید نمود .

دکتر شیردلی از کارشناسان پیشگیری از اعتیاد اداره بهزیستی مشهد نیز عنوان داشت : بر خلاف گذشته در زمینه پیشگیری از اعتیاد، بهتر است تسهیلگران از نیروهای سطوح پایین تر هر مجموعه انتخاب شوند و بهزیستی نیز آمادگی خود را در جهت تربیت نیروی تسهیلگر در درون  کارگاهها اعلام می نماید .

 

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴
کد خبر : ۴۰,۲۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید