معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:تقویت حس مشارکت جویی در بین کارگران به افزایش بهره وری در محیط کار می انجامد

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقویت حس مشارکت جویی در بین کارگران به افزایش بهره وری در محیط کار و تقویت تولید کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قزوین محمدرضا موالی زاده' سه شنبه شب در نشست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاو، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: با برنامه ریزی و مدیریت مناسب صاحبان صنعت، کارگران به عنوان سرمایه های انسانی مجموعه های تولیدی باید احساس کنند که این مجموعه ها متعلق به آنها است تا در این محیط بتوانند استعدادهای خود را شکوفا سازند و به رشد واحد خود به شکل شایسته کمک کنند.

وی اظهار کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی داشت تا کارگران در یک مجموعه تولیدی احساس اثرگذاری داشته باشند و فعالیت خود را منشاء تحول بدانند.

این مسوول با باین اینکه برای انجام یک فعالیت تولیدی به سه نوع سرمایه شامل اقتصادی، انسانی و اجتماعی نیازمند هستیم، افزود: سرمایه گذاری اقتصادی بدون توجه به سرمایه های انسانی و اجتماعی در یک مجموعه نمی تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به اهمیت یافتن نقش و تاثیرگذاری ابعاد انسانی در انجام کارها و فرایندها طی سالهای اخیر، گفت: پیش از این بحث نیروی انسانی و سپس منابع انسانی مطرح بود اما با اهمیت یافتن نقش این حوزه در بهبود و اثربخشی کارها، این واژه ها دچار تحول شد و از آن به عنوان سرمایه انسانی یاد شد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،توجه به سرمایه های اجتماعی را برای پیشبرد اهداف و کارها مهم دانست و گفت: بدون همدلی، انسجام، نظم و انضباط که از شاخصه های سرمایه های اجتماعی به شمار می روند نمی توان در هیچ حوزه ای موفق بود.

موالی زاده در ادامه برتلاش برای ارتقای دانش عمومی و تخصصی کارکنان دستگاه های عضو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارگران در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: برای تحقق بهره وری در مجموعه های تولیدی و اثرگذاری هرچه بیشتر کارگران در رشد و توسعه صنعت و ارتقای فضای کسب و کار و کارآفرینی، باید شعار ' تا وقتی بهتر ممکن است، خوب کافی نیست' را در دستور کار خود قرار دهیم.

این مسوول در ادامه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک وزارتخانه راهبردی و کلان یاد کرد و گفت: پس از ادغام وزارتخانه های تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه با یکدیگر، وزارتخانه جدید دارای مسوولیت های مهم و کلیدی شده و اهمیت کارها و وظایف آن بسیار بیشتر شده است.

موالی زاده از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزارتخانه ای که در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، حقوقی و حمایتی فعالیت و وظیفه دارد یاد کرد و افزود: با توجه به وجود دستگاه های مختلف به عنوان زیرمجموعه این وزارتخانه و لزوم تعامل و انسجام میان یکدیگر برای انجام بهتر وظایف و خدمت گزاری به مردم، تشکیل شورای هماهنگی دستگاه های تابعه یک اقدام ضروری بود.

وی بر هم افزایی و انسجام هرچه بیشتر میان دستگاه ها و ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: تشکیل نشست های شورای هماهنگی می تواند این هدف را محقق سازد و به هم افزایی دستگاه های یاد شده برای انجام بهتر ماموریت ها و رسالت های خود کمک کند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید منافع ملی را جایگزین منافع شخصی کنیم، در پایان اظهار کرد: مردم ما در این عرصه تجربیات خوبی مانند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس دارند که امروز به استفاده از چنین تجربیاتی برای پیشرفت و توسعه نظام اسلامی خود بیش از هر زمان دیگری هستیم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 همایش مدیران فرهنگی ادارات تعاون، کار و رفاه پنج استان کشور در قزوین

 با حضور ˈمحمدرضا موالی زادهˈ معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همایش منطقه ای مدیران امور فرهنگی و اجتماعی ادارات کل قزوین، گیلان، مازندران، البرز و تهران روز سه شنبه به میزبانی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در مراسم آغاز به کار این همایش گفت: امروز نگاه به مولفه های انسانی یک نیاز اساسی و ضروری در مدیریت تولید محسوب می شود.

'مسعود بابایی' با تاکید بر اینکه تکریم نیروی کار موجب بهبود تولید و بهره وری می شود، اظهار کرد: توجه مناسب به امور رفاهی کارگران و توسعه ارایه خدمات در این بخش از سوی پیمانکاران و واحدهای تولیدی یکی از سیاست های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود.

وی از نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه واحدهای تولیدی یاد کرد و گفت: امیدواریم با توجه به این موضوع در محیط های کسب و کار و واحدهای تولیدی، بتوان به شکل شایسته از این سرمایه در راستای رشد و توسعه اقتصادی کشور بهره برد.

در این همایش مهم ترین موضوعات و مسایل مرتبط با امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح و مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه به مسایل رفاهی، آموزشی، درمانی و بهداشت کار و ورزشی کارگران از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش می باشد
۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵
کد خبر : ۴۰,۲۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید