گردهمائی تعاونیهای شهرستان آرادان برگزارگردید

گردهمایی تعاونی های شهرستان آرادان با حضور اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شریفی نیا امام جمعه ، افشارنادری فرماندار، رؤسای ادارات و تعاونگران شهرستان آرادان در محل فرهنگسرای شهید فهمیده شهرستان آرادان برگزار گردید.

غنیان در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و گرامیداشت هفته تعاون به مسبوق به سابقه بودن مفهوم تعاون در آغاز خلقت و اولین و مهم ترین خاستگاه آن یعنی خانواده اشاره کرد و افزود: هیچ دولت و حکومتی نمی تواند برای همه اقشار جامعه خصوصاً قشر تحصیل کرده شغل ایجاد کندو این امر در طول تاریخ بر عهده خود مردم بوده است و همیشه نتیجه درخشانی از خود به جای گذاشته است و این نتیجه در سایه تعاون حاصل شده است.

وی یادآور شد: افراد در سایه سار تعاون است که توانایی ها، آموخته ها و پتانسیل های خود را به منصه ظهور رسانده و رشد می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اقتصاد مقاومتی اذعان داشت: مقام معظم رهبری سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ نموده اند که در تمام بندهای این ابلاغیه تکیه بر نیروی انسانی، توانمندسازی، آموزش، مهارت ،کارآفرینی ، نوآوری و...است و این نشان دهنده آن است که ایشان بزرگ ترین حامی تعاون می باشند که پایه های اقتصاد مقاوتی را تعاون و نقش مردم می دانند.

غنیان با اشاره به اینکه اولین تعاونی کشور در سال 1314 در آرادان تشکیل شده است خاطر نشان کرد: استان سمنان با توجه به تعداد تعاونی ها نسبت به جمعیت، استان تعاونگری است و مردم در این زمینه به خوبی با هم تعامل دارند ولی بایستی این تعامل در راستای نیاز جامعه سازماندهی شود؛ وی افزود نیاز جامعه امروز خدمات است و ما باید ازمیان انواع تعاونیها در پی ایجاد تعاونیهای خدماتی باشیم.

وی افزود: سند توسعه تعاون ابلاغ شده که در این سند نقایص، نارسایی ها و مشکلات آن رفع و اصلاحات انجام شده است و بهمین دلیل سال 93 سال جهش تعاون می باشد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان یادآور شد: تعاون به وجود آوردنی نیست، وجود دارد و تنها باید احیا گردد که این امر عزم ملی را می­طلبد.

در ادامه این مراسم که بیش از 200 تعاونگر فعال در این عرصه حضور داشتند از شرکت تعاونی مرغ تخمگذار نیکان آرادان به عنوان شرکت تعاونی برتر سال 93 شهرستان آرادان تجلیل شد.

شایان ذکر است شرکت تعاونی مذکور در سال 1372 تأسیس و در حال حاضر دارای 50 هزار قطعه مرغ تخمگذار و روزانه 3200 کیلو تخم مرغ تولید می کند.

 

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶
کد خبر : ۴۰,۳۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید