معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: 9 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح کشور فعال هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:هم اکنون 9 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح کشور فعال می باشند.

سید'حسن هفده تن' دوشنبه شب در حاشیه نشست تشکل های کارگری و کارفرمایی استان قزوین افزود: این تشکل ها بازوان قدرتمند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انجام بهتر وظایف و خدمت رسانی بیشتر به جامعه کار و تولید می باشند.

وی اظهار کرد:یکی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت این تشکل ها از راه اصلاح و بازنگری در ساختارهای آنها است.

این مسوول، اصلاح قوانین و مقررات دست پاگیر را یکی از راه های خروج از رکود در بخش تولید و تقویت حوزه اشتغال دانست و گفت: در همین خصوص اصلاح قانون کار را با در نظر گرفتن نظرات و خواسته های شرکای اجتماعی خود دنبال می کنیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هرگونه اصلاح قانون کار و سایر دستور العمل ها و بخشنامه ها در حوزه کار و تولید باید اثربخش باشد و به تقویت این دو بخش کمک کند، اظهار کرد: تلاش می کنیم در این رابطه تصمیماتی اتخاذ شود که به سود اقتصاد کشور باشد و منافع کارگران و کارفرمایان را نیز حفظ کند. 

این مسوول در ادامه، کاهش حوادث ناشی از کار را از برنامه های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواند و گفت: تلاش داریم تا با پررنگ کردن آموزش های حفاظت فنی و بهداشت کار، ارتقای فرهنگ ایمنی در محیط کار و استفاده از ظرفیت های تشکل های کارگری و کارفرمایی این هدف را محقق کنیم.

هفده تن، تعداد بازرسان در کشور را 800 نفر خواند و در پایان گفت: این تعداد پاسخگوی بازرسی واحدهای مشمول قانون کار نیست بنابراین برای جبران این موضوع راهی جز استفاده از ظرفیت های تشکل های کارگری و کارفرمایی نداریم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خروج از رکود اقتصادی یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ،سید 'حسن هفده تن' در دیدار با استاندار قزوین افزود:خروج اقتصاد کشور از رکود یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید می باشد که این مهم با تلاش و مشارکت بخش خصوصی و همراهی استاندار محترم به عنوان بالاترین مقام اجرایی دستگاه ها محقق می شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: درصدد این هستیم تا با اصلاح و تقویت ساختارهای روابط کار، به رونق بخش تولید کمک کنیم.

این مسوول، شناسایی ظرفیت های استانی و به کارگیری آنها در جهت رشد و توسعه اقتصاد را مورد توجه دولت خواند و گفت: اصلاح قوانین دست و پاگیر در رشد و تقویت بخش تولید که منجر به ایجاد فرصت های شغلی جدید و ایجاد مشاغل پایدار می شود نیز از دیگر مواردی است که دولت از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور جدی آنرا پیگیری می کند.

هفده تن گفت: برای شناسایی هرچه بهتر ظرفیت های استانی می توان بخشی از اختیارات و وظایف وزراتخانه ها و سازمان های را در اختیار استانداران قرار داد که این موضوع مورد توجه دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

استاندار قزوین نیز در این نشست بر تلاش مدیران اجرایی کشور برای تمرکززدایی به منظور انجام بهتر کارها و خدمت رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: دستیابی به خیلی از اهداف از جمله اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون توجه به تمرکززدایی به سختی محقق خواهد شد.

'مرتضی روزبه' اظهار کرد: تمرکز کارها و اقدامات در مرکز زیاد است و در این راستا تصمیم گیری بسیاری از کارها حتی امور جزئی در تهران انجام می شود در صورتی که دست مسوولان استانی برای تصمیم گیری بهتر به منظور حل مسایل و مشکلات باید بازتر باشد.

وی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از وزارتخانه های مهم و کلیدی کشور که در حوزه های اقتصادی نقش بسیار مهمی ایفا می کند یاد کرد و گفت: اتخاذ سیاست های مناسب برای پیشبرد اهداف و انجام هرچه بهتر وظایف در این وزارتخانه به حل مشکلات حوزه اشتغال و تولید و رونق اقتصادی کشور کمک زیادی می کند.

در این نشست، مسایل و مشکلات جامعه کارگری و حوزه کار استان قزوین تشریح و مورد بررسی قرار گرفت.

۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۶
کد خبر : ۴۰,۳۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید