حل مسائل ومشکلات تعاونی های مرزنشین نیازمند نگاه وشناخت دقیق مدیران دولتی از اهمیت وجایگاه مرز و مرزنشینان است

نگاه ویژه مدیران دولت جدید در استان بر نقش تعاونی ها برای خروج از رکود اقتصادی باعث گردید به صورت تخصصی مشکلات این قشر شناسایی و برای رفع آن ها تدابیر جدی در نظر گرفته شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:نشست تخصصی بررسی مسائل ومشکلات تعاونی های مرزنشین که به دستور استاندارخراسان جنوبی و با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان واعضای هیات مدیره اتاق تعاون وتعاونی های مرزنشین برگزار شد‌؛ تا برای مشکلات تعاونی های مرز نشین استان راه کار هایی بررسی شود .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی حل مسائل و مشکلات تعاونی های مرزنشین را  نیازمند نگاه وشناخت دقیق مدیران دولتی  از اهمیت وجایگاه مرز و مرزنشینان دانست.

 محمد سنجری با اشاره به اینکه برنامه جامع جهت بررسی مسائل ومشکلات تعاونی ها ی استان تدوین وبزودی اجرایی می شود از تلاش برای حل مشکلات تعاونی های استان با محوریت اتاق تعاون خبر داد.

 وی با  تاکید بر اینکه حضور تک تک مدیران اجرایی استان جهت حل مشکلات تعاونگران استان در جلسات لازم می باشد  افزود : برخی از مشکلات تعاونگران در استان قابل حل و برخی نیازمند اصلاح قوانین می باشد که با برگزاری جلسات با مجمع نمایندگان استان بررسی وپیگیری خواهد شد.

محمدسنجری  با اشاره به اینکه حل وفصل مشکلات تعاونی های مرزنشین نیازمند نگاه وشناخت دقیق همه مدیران اجرایی استان از اهمیت مرز وبا توجه به جایگاه مرزنشینان ونقش آنها در توسعه اقتصادی واجتماعی وامنیتی می باشد افزود :  توجه به مشکلات اجتماعی وفرهنگی مرزها  از جمله مسائل مهمی است که در راستای حل مشکلات اقتصادی استان باید به آن اهمیت داد.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین  با اشاره به مشکلات پیش رو آمده در مبادلات مرزی استان در سالهای گذشته خواستار پیگیری و حل مشکلات مرزنشینان شد .

محمد سنجری ادامه داد : توجه ویژه به تعاونیهای مرزی می تواند گام مهمی در اشتغالزایی منطقه و جلوگیری از مهاجرت افراد به شهرهای بزرگ داشته باشد.

 در این نشست مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری احصاء دقیق مشکلات تعاونی های مرزنشین ، واگذاری بخشی از امور بازارچه ها به تعاونی ها وهمچین پیگیری دقیق وجزئی مشکلات را از مهمترین اهداف این جلسه عنوان کرد .

علی ناصری با اشاره به اینکه بصورت جدی مشکلات تعاونگران استان بررسی وپیگیری خواهد شد از همه دستگاههای اجرایی درخواست کرد بخش تعاون در استان را بعنوان بخش مهم وتاثیر گذار در اقتصاد استان جدی تلقی نمایند.

۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶
کد خبر : ۴۰,۴۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید