معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مدیریت مشارکتی سبب شکوفایی ظرفیت های سازمانی می‌شود

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت احساس تعلق خاطر کارکنان یک مجموعه در انجام رسالت‌های آن، گفت: مدیریت مشارکتی سبب شکوفایی ظرفیت های سازمانی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، محمدرضا موالی‌زاده در شورای هماهنگی بین دستگاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس با اشاره به فرآیند ادغام سه دستگاه و ایجاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: پس از این ادغام با خانواده‌ای بزرگ روبرو هستیم و احساس ما نیز باید متناسب با شرایط جدید شکل بگیرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای هماهنگی بین دستگاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌‌ها و از جمله استان فارس، خاطرنشان کرد: نفس این دور هم جمع شدن خود یک هدف است و اگر در خلال این دیدار نیز برنامه‌هایی را پیش ببریم و هم‌افزایی داشته باشیم، برکت این جلسات را دو چندان می‌کند.

موالی‌زاده با تأکید بر اینکه باید در این جلسات شورای هماهنگی داد و ستد فکری صورت گیرد، تصریح کرد: مبادله فکری سبب ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌های متبوع می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر شکل‌دهی فعالیت‌های سازمانی متناسب با شرایط جدید سازمان، به آیات قران اشاره کرد و با بیان اینکه این آیات یا تعلیمی و یا تذکری هستند، اظهار کرد: انسان برای رشد نیاز به تذکر دارد و در رفتار سازمانی نیز باید هم تعلیم و هم تذکر باشد تا سبب ارتقای مجموعه شود.

موالی‌زاده با اشاره به ضرورت وجود سرمایه فیزیکی، انسانی و اجتماعی برای انجام یک فعالیت تولیدی، اظهار کرد: در میان این سه دسته از سرمایه اگر سرمایه فیزیکی و انسانی را داشته باشیم اما فاقد سرمایه اجتماعی باشیم این خط تولید فعال نخواهد بود.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی به معنای انسجام افراد در انجام یک فعالیت است، نظم، انضباط، رعایت سلسه مراتب اداری و انضباط سازمانی را از جمله مواردی عنوان کرد که توجه به آنها سبب افزایش اعتماد بین کارکنان و در نتیجه افزایش سرمایه انسانی می‌شود.

موالیزاده با بیان اینکه توجه بیشتر به سرمایه اجتماعی نسبت به سرمایه انسانی و فیزیکی سبب مطلوبیت بیشتر در فالیت‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: حال باید به دنبال پاسخ این پرسش رفت که چگونه می‌توان سرمایه اجتماعی در سازمان خود را افزایش دهیم؟

معاون فرنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بازار کار و تقسیم بندی شغل به کار و شبه کار، اظهار کرد: همان گونه که شبه غذا صرفا سیری شکم را ایجاد می‌کند اما سیری سلولی با غذا اتفاق می‌افتد، شبه کار نیز احساس غنای کاذب در ضمیر ناخودآگاه ایجاد می‌کند حال آنکه احساس غنای اصیل و واقعی با کار ایجاد می‌شود.

موالی‌زاده با تشریح تفاوت بین وظیفه‌گرایی و نتیجه‌گرایی در فعالیت‌های سازمانی، گفت: در وظیفه‌گرایی صرفا به کمیت توجه می‌کنیم و حال آنکه باید پرسید که شیوه‌ها تا چه اندازه مؤثر بوده‌اند و چقدر می‌توانند اثرگذار باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید به روش‌های خود نگاهی مجدد داشته باشیم و در شیوه‌های خود بازنگری صورت دهیم و ارزیابی مجددی از خود به‌عمل آوریم، افزود: پرسنل باید بررسی کنند که مشکلات جامعه چیست و چقدر روش‌ها توانسته‌اند در حل مشکلات مؤثر باشد و چقدر دید حل المسائلی دارند؟

موالی‌زاده با طرح این پرسش که چگونه رسالت‌های ما می‌تواند سازمان را به یک سازمان برتر ارتقا دهد؟، گفت: اگر هارمونی و ارتباط فکری عمیقی در شورای هماهنگی ایجاد شود می‌توان به سمت بهبود روش‌ها پیش رفت.

وی با تأکید بر مدیریت مشارکتی در دستگاه‌ها، اظهار کرد: مدیریت مشارکتی بدین معناست که تک تک افراد احساس کنند که در مدیریت سهم دارند و نگاه ما به ایده‌ها آنها می‌تواند مؤثر باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید در سازمان‌ها احساس مشارکت ایجاد شود، خاطرنشان کرد: در دوران سنت این احساس مشارکت در قالب خانواده شکل می‌گرفت اما در دوران مدرنیته نهادهای دیگری چون حزب، سازمان های مردم نهاد، خیریه‌ها و شرکت‌ها نیز احساس تعلق ایجاد می‌کنند.

موالی‌زاده با اشاره به موفقیت کشورهای پیشرفته از طریق تقویت حس تعلق سازمانی، خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته منافع سازمانی بالاتر از منافع شخصی و منافع ملی بالاتر از منافع سازمانی قرار می‌گیرد.

وی همچنین بر هدایت فعالیت‌ها از ماموریت‌گرایی به سمت رسالت گرایی تأکید و خاطرنشان کرد: باید به سمت نتیجه‌گرایی حرکت کرد که مأموریت سازمانی را نیز محقق کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: دوران دفاع مقدس سبب شد که جوهر مردم این سرزمین بیش از پیش آشکار و سند افتخاری در کشور ثبت شود و خیال دشمنان را که نظام را درگیر مسائل داخلی می‌دانستند و قصد سوء استفاده از این موقعیت را داشتند، بر هم زد.

موالی‌زاده با بیان اینکه سند افتخار در دوران هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، از دست نرفتن حتی یک وجب از خاک این سرزمین است، افزود: این افتخار جز در سایه رشادت‌ها و ایثارگری‌ها نبود و نباید این دوران را فراموش و بلکه باید این مفاهیم را به فرزندانمان نیز منتقل کرد.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، دوران پر افتخاری بوده است، تصریح کرد: در کشورهای دیگر نیز با گذشت سال‌ها از جنگ جهانی به رشادت رزمندگانشان در موزه‌ها می‌بالند.

موالی‌زاده با بیان اینکه دفاع مقدس تنها دفاع از یک مرز و خاک نبوده است، اظهار کرد: دوران دفاع مقدس در حقیقت دفاع از یک بافت فکری و عقیدتی بوده است و اگر شهدا نبودند، موجودیت نظام و اسلام حفظ نمی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمتگزاری در جمهوری ایران به عنوان یک توفیق از سوی خداوند متعال، افزود: باید نگاهی به آن دوران داشته باشیم و ببینیم کسانی که ایستادند و پایمردی کردند، چگونه دفاع از این سرزمین را رقم زدند و ماندگار شدند.

۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۴
کد خبر : ۴۰,۴۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید