مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد: رشد 20 درصدی تاسیس تشکلهای کارگری و کارفرمایی در 6 ماهه اول سال 93

مهندس عباسی در جمع خبرنگاران گفت: ثبت تشکل های کارگری و کارفرمایی در 6 ماهه اول سال 93 توسط این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

وی افزود: با آغاز به کار دولت تدبیر و اید ثبت انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی سرعت قابل نوجهی به خود گرفته است و در شش ماهه اول سال جاری 5 انجمن صنفی جدید شروع به کار کرده اند و تقاضای دو شرکت دیگر در دست بررسی و اقدام می باشد.

مهندس عباسی ادامه داد و گفت: ثبت 5 انجمن صنفی جدید در 6 ماهه اول امسال در حالی است که در کل سال 92  چهار انجمن به ثبت رسیده بود.  

وی با ابیان اینکه شوراهای اسلامی در کارگاه های بسیار بزرگ تشکیل می شوند، گفت: در کل استان تعداد 60 شورای اسلامی کار داریم که قصد داریم در برنامه های بلند مدت این اداره کل، این تعداد را افزایش دهیم.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: هم اکنون در 251 واحد کارگری استان نماینده کارگران داریم  و تا به حال 114 انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی در استان به ثبت رسیده است.

وی در ادامه گفت: مذاکره کارفرما با نماینده کارگران به جای مذاکره با تک تک آنها، پذیرش بهتر تصمیمات کارفرما، کمک کارگران به فرآیند تولید و ایجاد دغدغه های یکسان بین کارگران و کارفرمایان از مزایای تشکل های کارگری می باشد.

امراله عباسی، تشکل های کارفرمایی را در تهیه لوایح و طرح های مربوط به قوانین کار موثر دانست و گفت: قبول مسئولیت و همکاری ب وزارتخانه ها و سازمانها در انجام وظایف محموله و آمادگی ارائه مشاوره، ایجاد ارتباط با تشکل ها و سازمانهای مرتبط با ظرفیت انجمن ها در داخل و خارج کشور و همکاری با تشکل های کارگری را از جمله مزایای تشکل کارفرمایی هست مه می توان به آن اشاره نمود.

عباسی به مراحل تاسیس این تشکلها اشاره کرد و گفت: متقاضیان می توانند برایثبت تشکل کارگری و کارفرمایی، درخواست خو درا به همراه مدارک مبنی بر کارگر یا کارفرما بودن به اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی تحویل نمایند و  پیش نویس اساسنامه تشکل خود را  مطابق مقررات تدوین نمایند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: برگزاری مجمع عمومی، ارائه مدارک ثبت و درج آگهی انجام انتخابات در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار را از دیگر مراحل تاسیس تشکل ها می باشد.

۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۹
کد خبر : ۴۰,۴۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید