مدیرکل تعاون وکار هرمزگان در جلسه کارگروه اشتغال: مشکل اشتغال با اقدامات کلیشه ای حل نمی شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه با اقدامات و کارهای کلیشه ای نمی توان مشکل اشتغال کشور را حل کرد، گفت: رفع مشکل اشتغال نیازمند بازنگری و کار متفاوت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم کشور بحث اشتغال بر ضرورت حضور مستمر کلیه مدیران در جلسات کارگروه اشتغال بعنوان جایگاهی مهم در تصمیم گیری های کلان استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم درخواست های مردم، بحث اشتغال است، با تاکید بر اینکه حاصل و خروجی جلسات مرتبط با حوزه اشتغال باید به ایجاد شغل پایدار و رفع معضل بیکاری در جامعه منتهی شود،اضافه کرد: برای حفظ سطح اشتغال موجود و ایجاد مشاغل جدید نیازمند عزم ملی هستیم.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان با بیان اینکه امسال دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس امکانات و ظرفیت‌های خود تعهد ایجاد شغل کرده‌اند و برای هیچ دستگاهی سهمیه اشتغال درنظر گرفته نشده است، اضافه کرد: در شش ماهه اول امسال عملکرد دستگاههای اجرایی در خصوص ایجاد اشتغال ارزیابی خواهد شد.

وی در ادامه خطاب به مدیران استانی، غیبت برخی از مدیران استان و اعزام نمایندگان در جلسه کارگروه اشتغال را حاکی از عدم اهمیت به این موضوع دانست وتصریح کرد: بیشتر درخواست های مردم به موضوع بیکاری واشتغال برمی گردد به واقع چه کاری مهمتر از اشتغال می تواند دغدغه کاری مدیران باشد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، اظهارداشت: بیش از 50 هزار هکتار زمین مستعد پرورش میگو در استان شناسایی شده است که برای ایجاد زیرساختها و استفاده از این منابع باید زمینه حضور بخش خصوصی را فراهم کرد.

====================================================================================== معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان:

برخی قوانین دست و پاگیر در زمینه تولید برداشته شده است

رونق تولید و ایجاد اشتغال نیازمند همکاری دستگاه‌ها است

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان گفت: برخی قوانین سخت‌گیرانه و دست و پاگیر که مانع رونق تولید و واحدهای صنعتی و تولیدی بود، برداشته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "صالح دریانورد" در ششمین جلسه تخصصی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به مشکلات مطرح شده بخش کشاورزی در این جلسه، با بیان اینکه در قانون بودجه بر برقدار شدن چاههای کشاورزی، بخشودگی جرائم مالیاتی و پرداخت تسهیلات به این بخش تاکید شده، افزود: این امر زمینه ای را فراهم کرده که می تواند به رفع موانع کسب و کار و بهبود آن کمک کند.

وی اظهارداشت: برای بهبود فضای کسب و کار و تولید، قوانین و مقررات خوبی تصویب شده که مسوولان و رسانه ها باید مدیران واحدهای تولیدی را از این قوانین آگاه کنند.

رییس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه با بیان اینکه حفظ سطح اشتغال موجود یکی از برنامه های مهم دولت است، گفت: باید مشکلات حوزه های تولیدی در رفع موانع مالی و مجوزها حل شود و بانکها شرایطی را از طرق مختلف از جمله اعطای تسهیلات و سرمایه در گردش برای بنگاههایی که دچار رکود شده اند، فراهم کنند که به رونق آنان کمک شود.

دریانورد اضافه کرد: سیاست های حمایتی و گفتگوی چهره به چهره مدیران واحدهای تولیدی با مدیران بانکها به رفع مشکلات آنان تا حدودی کمک خواهد کرد و مدیران بانکها نیز از قوانینی که اجازه بخشودگی جرائم و مالیات را می دهد بعنوان ابزار مدیریتی مورد توجه قرار دهند و جنبه تسهیل را به جای تشدی مورد توجه قرار دهند.

 


۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶
کد خبر : ۴۰,۵۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید