مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: اعمال سیاست تشویقی عامل گرایش به مهارت آموزی است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: با سیاست های تشویقی می توان کارجویان را به سمت آموزش های مهارتی سوق داد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، مهندس  احمدی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار کشوری حدود 80 درصد از جویندگان کار را افراد فاقد مهارت تشکیل می دهند و این فقدان مهارت تبدیل به یک معضل شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل توسعه آموزش های مهارتی سیاست های تشویقی است و لازم است که بیشتر شود.

وی  از مسابقات ملی مهارت به عنوان یکی از عوامل تشویق جوانان به مهارت آموزی نام برد و افزود: جنبه تشویقی این مسابقات بسیار بیشتر از سایر جنبه های آن است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به از دست رفتن بیش از 2 هزار و 700 فرصت شغلی در استان طی سال گذشته ادامه داد: این اتفاق به دلیل نبود نیروی ماهر رخ داده است.

------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی : ارائه خدمات به تعاونی ها سرآغاز ایجاد یک سرمایه بزرگ است
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به مناسبت هفته دفاع مقدس درمراسم افتتاح واحد بانکی ، بانک توسعه تعاون که در شاندیز برگزار شد شرکت نمود.
به گزارش اداره  روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  کمک به تعانگران را بسیار مهم دانسته و خاطر نشان کرد: باید با همدلی و حمایت از  تعاونیهای استان، این بخش بزرگ را تقویت نماییم چرا که در حوزه تعاون بیشترین مشارکت مردم به وضوح دیده می شود و باید در شرایط فعلی توانمندی های بانک توسعه تعاون ر ابرای کمک به تعاونگران و خصوصاً تولید کنندگان معرفی کنیم. وی به وضعیت رقابتی بودن بانک ها اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی بانک ها به شدت رقابتی شده و متاثر از شرایط اقتصادی هستند و بیشتر به دنبال ارائه طرح های جدید و بسته های خدماتی جهت ارائه به مشتریان هستند که بانک توسعه تعاون نباید ازاین امر مستثنی باشد.وی ادامه داد: در حوزه تعاون نگاه بانک توسعه تعاون باید متفاوت‌تر از بانک های دیگر باشد و با خدمات رسانی به تعاونی های کوچک و متوسط می توان حجم بزرگی از بخش تعاون را پوشش داد.
مهندس احمدی ارائه خدمات به تعاونی ها را سرآغاز ایجاد یک سرمایه بزرگ دانست و گفت: گاهی یک فعالیت کوچک برای یک خانواده یا یک بخش کوچک، یک حرکت بزرگ تعریف می‌کند. ایشان خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون این توانایی را دارد به تعاونی ها خدمات ارائه دهد و با ارائه خدمات به آنها می تواند باعث تجمیع این منابع کوچک و هم افزایی آنان شود. بنابراین بخش زیادی از پتانسیل باید صرف کسانی شود که گردش نقدی پایینی دارند. وی در ادامه سخنان خود بر حفظ مشتری تعاونی‌ها از سوی شعب این بانک در سراسر استان به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها نام برد و افزود: باید با ارائه خدمات ، بستر ماندگاری این مشتریان را که جزء اصلی‌ترین مشتریان بانک توسعه تعاون به شمار می‌آیند فراهم کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تاکید بر تسهیل مراحل ارائه خدمات به مشتریان به پیچیدگی ارائه خدمات مالی و تسهیلات اشاره کرد و گفت: اگر موانع سرمایه گذاری و دریافت خدمات به مشتری برداشته شود تعاونی ها برای افتتاح حساب مشتاق‌تر می‌شوند.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی : از خودگذشتگی مقدمه ایجاد فرهنگ تعاون است
به گزارش اداره روابط عمومی مهندس احمدی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی روحیه از خودگذشتگی را مقدمه ی ایجاد فرهنگ تعاون دانست و تصریح کرد: تعاون جز با روحیه گذشت، فداکاری و انفاق به مقصود نمی رسد.
وی افزود: تعاون یک مقوله اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و رفتاری است و آثار عمیقی در بعد فرهنگی و اجتماعی می گذارد که بسیار حایز اهمیت است و  کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند باید از روحیه از خودگذشتگی برخوردار باشند.
مهندس احمدی با اشاره به این‌ نکته که هر کجا تعاونی شکل گرفت نتیجه آن را به خوبی مشاهده کردیم، تصریح کرد: پیروزی انقلاب و  موفقیت‌های بزرگ در عرصه‌های مختلف نیز ماحصل این همکاری ها است.
مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان  خاطرنشان کرد: با توجه به میانگین جهانی از هر 7 نفر، یک نفر وارد مقوله تعاون می‌شود اما در کشور ما از هر 3 نفر یک نفر وابسته به امر تعاون است و این نشان‌دهنده روح زنده تعاون در جامعه است که باید آن را تقویت کنیم.
مهندس احمدی اظهار کرد: باید تعاون را به عنوان یک فرصت برای برطرف کردن چالش‌ها و مشکلات در جامعه بدانیم و مهم تر از آن فرهنگ وحدت، یکدلی و اتحاد همچنان حفظ شود.وی تصریح کرد: باید همت و تلاش را مضاعف و با هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌ها بر شرایط تحریم غلبه و به جلو حرکت کنیم۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴
کد خبر : ۴۰,۵۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید