فرماندار دشتی: تعاونی های کشاورزی شهرستان گسترش یابد

فرماندار دشتی در نشست با مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت:شهرستان دشتی از پتانسیل و ظرفیت خوبی در بخشهای مختلف و خصوصا بخش معادن و کشاورزی برخوردار است که تاکنون کارها واقدامات خوبی در این بخشها صورت پذیرفته ولی کافی نیست و تلاش شود گروههای تعاونی در بخش های کشاورزی در سطح شهرستان گسترش یابد.

غلامرضا مهرجو با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی شهرستان گفت:در حال حاضر دشتی با دارا بودن 65هزار هکتار اراضی  زراعی وباغی و 50هکتار سطح زیر کشت گلخانه نقش موثری درتولید محصولات کشاورزی در استان و کشور دارد .

مهرجو ادامه داد:در بخش کشاورزی اگر تسهیلات به راحتی در اختیار مردم قرار بگیرد آنها می توانند زمینه اشتغال در سطح استان وشهرستان فراهم کنند تا مشکل اشتغال را تا حدودی مرتفع نمایند.

فرماندار دشتی بیان کرد:مزیت های شهرستان در بخش معادن کشاورزی گسترده است که در قالب بخش تعاون می توان اشتغال زایی را توسعه داد.

وی تصریح کرد:دولت تدبیر وامید نیز نگاه ویژه ای به مقوله اشتغال دارد و تاکنون نیز گامهای خوبی برداشته شده وامید را در دل مردم ایجاد کرد و ما مسئولین باید این امید را زنده نگه داریم و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نورزیم.

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر نیز گفت:در سال جاری مبلغ  148 میلیارد تومان جهت طرحهای اشتغالزایی به استان بوشهر اختصاص یافته است.

حمید رضا پناه افزود:اولویت پرداخت این تسهیلات طرحهای نیمه تمام و توسعه تعاونیها است و متقاضیان در شهرستانها و مرکز استان می توانند به دستگاههای اجرایی مراجعه کنند و طرح خود را تحویل دهند وبعد از ارجاع به کارگروه انشاء الله مورد تصویب قرار می گیرد.

وی ادامه داد:اگر تسهیلاتی در کارگروه برای تعاونیها به تصویب رسید بانکهای عامل باید این تسهیلات را پرداخت کنند واگر موردی در این زمینه است مراجعه کنند تا پیگیری صورت گیرد.

پناه اضافه کرد:در حال حضر چهار هزارو550 تعاونی در سطح استان وجود دارد که اکثر آنها فعال هستند و با ارائه تسهیلات از آنها حمایت می کنیم و اگر مشکلی با دستگاههای اجرایی داشته باشند در جلسات استانی وشهرستانی پیگیری رفع مشکلات آنها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بخش عمده صادرات از طریق تعاونیها صورت می پذیرد تصریح کرد:باید تعاونیهای سطح استان تقویت شوند و مشکلات آنها مرتفع گردد.

پناه بیان کرد:با توجه به ظرفیت و پتانسیل خوبی که در دشتی است باید بتوانیم سرمایه گذار در سطح شهرستان جذب کنیم تا شاهد اشتغال پایدار باشیم.

۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵
کد خبر : ۴۰,۵۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید