مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی گلستان: تعداد 67 نفر تبعه خارجی غیر مجاز در 6ماهه اول سال 93 در استان شناسایی شدند

مهندس عباسی در گردهمایی بازرسان کار استان گفت: طی بازرسی های انجام شده در 6ماهه اول سال 93، تعداد 67 نفر تبعه خارجی غیر مجاز شناسایی و زمینه برای اشتغال 64 نفر از جویندگان کار در استان فراهم گردید.

وی افزود: این تعداد تبعه غیرمجاز با 1543 مورد بازرسی توسط بازرسان کار این اداره کل از محل های احتمالی اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز در اقصی نقاط استان انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار داشت: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیر مجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت های شغلی موجود که می بایست جوانان بومی استان در آن شاغل می بودند.

در این مدت برای اینکه اتباع خارجی ساماندهی شوند و تحت نظارت اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی به شغل های تعریف شده توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مشغول باشند، تعداد 1355 فقره پروانه کار جدید صادر و پروانه کار 2228 نفر از اتباع خارجی نیز تمدید شده است.

در ادامه دهرویه مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری گلستان ضمن اعلام وضعیت اتباع بیگانه در استان به بیان فرصت ها، تهدیدها و چالش های حاصل از حضور اتباع بیگانه غیر مجاز در استان پرداخته و از تلاش های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بحث شناسایی اتباع بیگانه غیر مجاز و نیز صدور و تمدید پروانه های کار تقدیر و تشکر نمود.

لازم به ذکر است که این جلسه گردهمایی بازرسان کار استان با عنوان هدف گذاری و برنامه ریزی در خصوص ساماندهی وضعیت اتباع خارجی غیر مجاز استان با حضور مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری، مدیرکل و معاونین روابط کار و امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین کلیه بازرسان کار استان در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۸
کد خبر : ۴۰,۶۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید