استاندار هرمزگان: معتقد به تقویت تعاونی های مرزنشین هستم

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تعاونی مرزنشینان دارای ظرفیت بسیار بزرگی برای رشد و توسعه اقتصادی هر منطقه ای دارند، گفت: این تعاونی ها باید حمایت و تقویت شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، دکتر"جاسم جادری" در جمع اعضای ستاد گرامیداشت هفته تعاون با بیان اینکه تقویت تعاونی های مرزنشینان بهترین راهکار برای مبارزه با قاچاق می باشد، بر فعال شدن بازارچه ها و تعاونی های مرزی تاکید کرد و افزود: برای مقابله با مشکلاتی همچون قاچاق سوخت، چاره ای جز تقویت تعاونی های مرزنشینان نیست و با طرح و برنامه ای مناسب می توان از طریق تعاونی های مرزنشینان، سوخت اضافه را صادر و از این طریق با پدیده قاچاق سوخت مبارزه کرد.

وی تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم کرد تا با تقویت تعاونی های مرزنشینان، زمینه مناسب برای کار و تامین معیشت مردم مرزنشین فراهم شود و ما آمادگی داریم از بخش تعاون در استان حمایت کامل را داشته باشیم تا تعاونی های مرزنشینان هرمزگان فعال تر شوند.

جادری تشکیل تعاونی ها را  از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران ذکر و اضافه کرد: تعاونی از بخش های مهم اقتصادی است که امروز بخش زیادی از جمعیت کشور با آن در ارتباط هستند که باید تلاش کرد تا مردم متولی بخش های اقتصادی و اجتماعی باشند و اگر دولت ها از مردم فاصله بگیرند دچار آسیب های جدی خواهند شد.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه فعالیت های اقتصادی باید به مردم واگذار شود، بیان داشت: هر دولتی برای موفقیت باید از مشارکت مردم استفاده کند و این دولت از ابتدای شروع بکار خود  اعلام کرده است که از سرمایه گذاران و تعاونی ها برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی استقبال می کند.

در پایان استاندار هرمزگان از تلاشهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای فعالیت های مناسب در زمینه امور کارگری، کارفرمایی و ساماندهی تعاونی های استان قدردانی کرد.

===================================================================================== مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:

تعاونی های مرزنشین می توانند مشکلات اشتغال و اقتصاد استان را رفع کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در صورت حمایت دولت از تعاونی های مرزنشین، این تعاونی ها می توانند بخشی از مشکلات اشتغال و اقتصاد استان را رفع کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در حاشیه دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته تعاون با استاندار، افزود: طی دو سال گذشته به دلایل متعدد تعاونی های مرزنشینان با مشکلاتی روبرو بوده اند که برای رفع این مشکل نشستی با حضور معاون تعاون وزارت مربوطه و مدیران کل استانهای مجاور در قشم برگزار شد که بخش از مشکلات مربوط به حوزه استانی حل شده و در بخش ملی نیز امید به برطرف شدن مشکلات مربوط به تعاونی های مرزنشین هستیم.

وی اضافه کرد: در این راستا همچنین بنا به دستورالعمل وزیر در خصوص تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال و راکد، برخی از این تعاونی شناسایی شده و برای رفع مشکلات آنها برنامه ریزی هایی در دست اجراست.

اکرمی در ادامه به برگزاری نهمین جشنواره تعاونی های برتر اشاره کرد و بیان داشت: در جشنواره استانی از 22 تعاونی برتر تجلیل شد و همچنین در جشنواره ملی نیز سه تعاونی برتر تقدیر شدند که این نشان دهنده آن است که تعاونی های استان از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که نیازمند حمایت می باشند.

وی اظهارامیدواری کرد با همکاری تعاونگران و حمایت دولت بتوان در سه حوزه، کارگری، کارفرمایی و تعاونی ها، این استان به اهداف خو برسد.

در پایان این دیدار از تعاونی های برتر استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان تقدیر شد و همچنین استاندار هرمزگان با اهدای لوح از فعالیت های قابل توجه "بهروز اکرمی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تقدیر کرد.

====================================================================================== مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه در هرمزگان:

انسجام و یکپارچگی بین بخشها موجب تسریع در خدمات می شود

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تاکید بر هم افزایی و ارتباط بین بخشی دستگاههای اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار  و رفاه اجتماعی، گفت: انسجام و یکپارچگی بین بخشها علاوه بر تسریع در خدمات رسانی، موجب تقویت جایگاه این موسسه مالی و تقویت درون بخشی از طریق پشتیبانی تشکل های تعاونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"محمدعلی سهمانی" در هفتمین نشست شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در هرمزگان با بیان اینکه عملکرد بانکی بر پایه جذب و تخصیص منابع استوار است و بیشترین هدف گذاری بانک در این دو حوزه صورت می گیرد، افزود: بانک توسعه تعاون عمده خدمات خود را با توجه به رسالت و اهداف خود که حمایت از بخش تعاون است، قرار داده و برای رشد و اعتلای هرچه بیشتر این بخش تلاش می کند.

وی از بخش تعاون بعنوان بخش مغفول مانده در اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: رشد و اعتلای بانک توسعه تعاون سبب رشد تعاون در کشور خواهد بود و در این راستا کیفیت، سرعت و نرخ ارائه خدمات از شاخص های مهم افزایش بهره وری است که باید مدنظر قرار گیرد.

سهمانی اضافه کرد: در حال حاضر سهم تعاون در اقتصاد بین ۴ تا ۵ درصد است و با توجه به موانع موجود در مسیر این بخش راه بسیار زیادی برای رسیدن به سهم واقعی وجود دارد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون، با بیان اینکه یکی از ارکان در جهت تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد ملی، نقش نهادهای مالی است، افزود: نهادهای مالی بخش تعاون از جمله بیمه تعاون، صندوق ضمانت توسعه تعاون، و بانک توسعه تعاون باید تلاش کنند تا سیاست‌های اصل ۴۴ و برنامه اقتصاد مقاومتی در این بخش عملیاتی شود.

سهمانی تصریح کرد: درحال حاضر بانک توسعه تعاون با سه هزار و ۵۷۰ پرسنل و ۳91 شعبه و 61۷۰ واحد بانکی فعالیت خود را انجام می‌دهد که تسهیلات دهی به بخش تعاون از اولویت‌های اصلی این بانک است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون در ارایه خدمات به گروههای هدف اقدامات خوبی انجام داد است، گفت:  ابلاغ بسته اعتباری به تعاونی های مسکن که این بانک آمادگی آن را دارد که تمام تعاونی های مسکن را در این خصوص پوشش دهد، راه اندازی سیستم B2B که محصول مشترک بانک توسعه تعاون و اتاق تعاون می باشد که زنجیره ارزش تعاونی ها را از زمان تولید، توزیع و مصرف از طریق یک سامانه و جهت دهی معاملات را ساماندهی می کند.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر همپوشانی و تعامل سازنده در بین دستگاههای زیرمجموعه وزارت متبوع تاکید کرد و گفت: دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تعامل با یکدیگر در خدمت رسانی به جامعه هدف موفق عمل کرده است.

"بهروز اکرمی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد جمعیت استان تحت پوشش تعاونی ها است، افزود: بیش از 5 هزار تعاونی در سطح استان فعالیت دارند.

وی اظهارداشت: جابجایی 100 در صدی مسافران در مسیرهای دریایی استان،  تولید80 درصدی صید آبزیان و تولید 80 درصدی گوشت سفید استان نیز توسط تعاونی ها صورت می گیرد.

 

۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰
کد خبر : ۴۰,۶۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید