برگزاری جلسه هماهنگی و پیشگیری از اعتیاد در محیط کار در اصفهان

جلسه هماهنگی و پیشگیری از اعتیاد در محیط کار با حضور دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و تشکل های کارگری و کارفرمایی و مدیران واحدهای اقتصادی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان مدیر کل تعاون کار ورفاه جتماعی استان اصفهان با اشاره به جمعیت کارگری بیش از یک میلیون نفر در استان گفت: تأثیرگذاری این قشر از جامعه در سیستم فرهنگی جامعه بر کسی پوشیده نیست و لازم است برنامه ریزی های منسجمی در جهت افزایش آگاهی کارگران استان از آسیب های اجتماعی صورت گیرد.

غلامعلی قادری ادامه داد: تا کنون 142 دوره پیشگیری از آسیب های اجتماعی شامل دوره های پیشگیری از اعتیاد، مهارت های زندگی، آموزش بهداشت و سلامت روان در محیط کار برای واحد های اقتصادی برگزار و بالغ¬بر6 هزار بسته آموزشی به واحدهای اقتصادی تحویل گردیده است.

وی از تداوم اجرای طرح شیوع¬شناسی اعتیاد در واحدهای اقتصادی استان خبر داد و افزود: در جهت پیشگیری و کاهش آسیب¬های اجتماعی، این اداره کل با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، نیروی انتظامی استان و سایر دستگاههای مرتبط به صورت ویژه هماهنگی و همکاری می کند.

در ادامه این جلسه دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: میزان تولید و ترانزیت مواد مخدر روزبه روز افزایش می یابد و علی رقم همه تلاش های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی ذیربط ، سیستم اعتیادبه صورت پویا وفعال در سطح جامعه در حال رشد است.
مصطفی هادیزاده افزود: دلیل بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند کودک آزاری و موارد سوء اخلاقی، استفاده از مواد مخدر صنعتی جدید توسط معتادین است.

وی با اشاره به نقاط ضعف موجود در حوزه پیشگیری گفت: امروزه نگرش جوانان و نوجوانان کشور ما نسبت به مواد مخدر مثبت است و لازم است جهت آگاه سازی قشر جوان جامعه زیرساخت های فرهنگی لازم ایجاد گردد.

هادی زاده همچپنین گفت: شناخت افراد جامعه از اعتیاد بسیار ناچیز است و کمتر کسی است که در این حوزه دانش کافی وبه روز داشته باشد و بتواند به افراد مبتلا به صورت دقیق و مناسب مشاوره دهد.
وی افزود: در حال حاضر اگر کسی در کشور ما گرفتار اعتیاد شود بین 3 تا 20 در صد احتمال نجات آن وجود دارد ودر برخی موارد تقریبا محال است.
در ادامه این جلسه روسای تشکل های کارگری و کارفرمایی و مدیران واحدهای اقتصادی و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط به بحث و تبادل نظر جهت بهبود برنامه ¬های استان در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداختند.
۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹
کد خبر : ۴۰,۶۲۸
کلیدواژه ها: برگزاری جلسه هماهنگی و پیشگیری از اعتیاد در محیط کار در اصفهان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید