بررسی راهکارهای ایجاد بازارچه خود اشتغالی زنان در کرمانشاه

داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست مشترک با مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده و اعضای بنیاد توسعه کارآفرینی ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس گفت: بحث اشتغال و حل مشکل بیکاری را در اولویت برنامه های کاری قرار داده ایم.

 وی اضافه کرد: در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گداری استان با فرمانداران و بخشداران همواره بر این موضوع تاکید داشته که بایستی از تمام توان و ظرفیت دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در راستای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال کمک بگیریم.

 وی با اشاره به اینکه کارهای بزرگ با مشارکت مردمی به سرانجام می رسد گفت: در بحث ایجاد اشتغال نیز حمایت و مشارکت و همکاری مردم را نیاز داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه یادآور شد: باحضور در کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها شاهد ضعف اطلاع رسانی در زمینه تصمیمات اساسی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بودیم که تصمیمات لازم برای رفع آن اتخاذ گردید.
یاوری تصریح کرد: اشتغال بانوان و توجه ویژه به مسایل و مشکلات آنان نیز در دستور کار است و بایستی با برنامه ریزی مناسب و همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط زمینه لازم را برای ایجاد شغل آنان فراهم نمائیم.

وی وجود بازارچه خود اشتغالی زنان را ضروری خواند و اظهار داشت: ایجاد این بازارچه به توسعه فضای کارآفرینی بانوان کمک خواهد کرد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موجودیت کارگاهها امنیت شغلی کارگران را به همراه دارد
داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با نمایندگان کارفرمایان در مراجع حل اختلاف ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس و آغاز بازگشایی مدارس گفت: موجودیت کارگاه امنیت شغلی کارگران را به همراه دارد.
وی اضافه کرد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها، افزایش آراء سازشی و کاهش منازعات کارگری و کارفرمایی بایستی سرلوحه کار مراجع حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

وی ادامه داد: توجه ویژه به ارتقاء فرهنگ کار موجب کاهش شکایات کارگری و کارفرمایی خواهد شد.
داود یاوری در ادامه با اشاره به نقش مهم و اساسی نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در حل مسایل و منازعات گفت: کارگر، کارفرما و دولت شرکای اجتماعی بوده و در سایه تعامل آنان موجودیت کارگاه حفظ شده و امنیت شغلی نیز معنا پیدا می کند.
وی اظهار داشت: باید بگونه¬ای عمل نماییم که کارگران و کارفرمایان در تقابل با یکدیگر قرار نگیرند و کارگران کارگاه را از آن خود دانسته و کارفرمایان نیز بموقع حقوق کارگران را پرداخت نمایند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بالابردن سطح آگاهی کارگران و کارفرمایان ما را در تنظیم درست روابط بین آنان یاری می دهد.
گفتنی است: در این نشست اعتبارنامه نمایندگان کارفرمایان شهرستان کرمانشاه به آنان اعطا گردید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

استفاده از ظرفیت های بنیاد توسعه کارآفرینی به توسعه و تعمیق فرهنگ تعاون در استان کمک می کند
داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با اعضای بنیاد توسعه کارآفرینی گفت: با استفاده از ظرفیت های بنیاد توسعه کارآفرینی می توان به توسعه و تعمیق فرهنگ تعاون کمک کرد.
وی افزود: این بنیاد می تواند زمینه را برای حضور کارآفرینان در بخشهای مختلف اقتصادی فراهم نماید.
یاوری تصریح کرد: با شناسایی مشکلات و موانع بخش تعاون و رفع آنها می توان شاهد شکوفایی این بخش در استان باشیم.
وی افزود: سرمایه گذاری در بخش تعاون اشتغال پایدار را بهمراه دارد.
وی یکی از مشکلات طرحهای تعاونی را نبود سرمایه در گردش خواند و اظهار داشت: این مشکل را می توان از طریق ظرفیت و اعتبارات کارگروه اشتغال سرمایه گذاری استان رفع نمود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به نقش تعاون در اقتصاد کشور گفت: به دنبال آن هستیم تا از تمامی ظرفیت های این بخش در راستای سرمایه گذاری و توسعه استان استفاه کنیم.
وی از اعضای بنیاد توسعه کارآفرینی و کانون کارآفرینان خواست تا با مطالعه و معرفی طرحهای توسعه و اشتغالزایی به رفع بیکاری استان کمک نمایند.
گفتنی است: در این نشست رئیس کانون کارآفرینان و اعضای بنیاد توسعه کارآفرینی استان نیز با ارایه راهکارهای لازم آمادگی خود را برای کمک و حمایت از تعاونی ها و در نهایت توسعه پایدار استان اعلام داشتند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پرداخت یک میلیارد و 535 میلیون تومان  تسهیلات سفرمقام معظم رهبری به طرحهای اقتصادی در شهرستان گیلانغرب

داود یاوری دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گیلانغرب با اعلام این خبر گفت: از محل تسهیلات سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکنون 85 طرح اقتصادی این شهرستان با اعتبار بیش از 4 میلیارد و 543 میلیون تومان به بانک ها معرفی شده که 81 طرح از آنها به تصویب رسیده و 44 طرح آن نیز موفق به دریافت یک میلیارد و 535 میلیون تومان گردیده اند.
وی ادامه داد : این طرحها در بخشهای مختلف اقتصادی اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی بوده و به طرحهای ایجادی ، سرمایه در گردش و تکمیلی پرداخت شده است.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر از کل اعتبارات 700 میلیارد تومانی خط ویژه سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تنها 450 میلیارد آن مصوب شده است.
داود یاوری با اشاره به نقش کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها در جذب بموقع تسهیلات و رفع مسایل و مشکلات فراروی مجریان کفت: در این جلسات علاوه بر پیگیری مصوبات و اعتبارات ، راهکارهای جذب سرمایه گذاری را با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های بخشهای مختلف اقتصادی شهرستان اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی بررسی می نماییم.
وی افزود: از آنجائیکه حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال همت و تلاش و هم افزایی و تعامل دستگاههای اجرایی و همراهی و مشارکت مردمی را را می¬طلبد پس بر آن شدیم تا از توان و ظرفیت بخشداران ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در شناسایی کارآفرینان و سرمایه گذاران در بخشهای مختلف اقتصادی استفاده نماییم.
دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه ضمن اعلام اینکه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران در استان وجود دارد گفت: دستگاههای اجرایی در شهرستان گیلانغرب بایستی ضمن شناسایی کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک نمایند تا بتوان از این تسهیلات استفاده نموده و زمینه را برای تولید و ایجاد شغل در شهرستان فراهم نمایند.
وی از تشکیل شورای مهارت در شهرستانها نیز خبر داد و گفت: تشکیل شورای مهارت به ریاست فرمانداران و دبیری فنی و حرفه ای به ما این امکان را می دهد که آموزشها با نیازهای بازار کار مطابقت داشته باشد.

۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲
کد خبر : ۴۰,۶۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید