کارگاه آموزشی مدیران تعاون شمال‌غرب کشور در زنجان برگزار شد

کارگاه آموزشی تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران شهرستان و شرکت‌های تعاونی سهام عام منطقه شمال‌غرب با حضور دو کارشناس در زنجان برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون کر ورفاه اجتماعی استان زنجان  با بیان اینکه  معاونین امور تعاون استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان،اردبیل و زنجان در این کارگاه حضور دارند، یادآور شد: روسای ادارات ستادی و شهرستانی نیز از این کارگاه بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر 70 درصد شرکت‌های تعاونی استان زنجان فعال و در دست اجرا هستند، ادامه داد: بر اساس دستورالعمل وزارت تعاون، کار و و رفاه اجتماعی، کمیته تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال و راکد در استان تشکیل شده است.

منطقی با اشاره به اینکه در استان زنجان 200 شرکت تعاونی احصا و شناسایی شده است، افزود: در خصوص حل مشکلات این تعاونی‎ها اقدامات لازم انجام می‎شود.

وی عدم تخصیص تسهیلات کم بهره را از مشکلات شرکت‌های تعاونی عنوان کرد و گفت: عدم حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی ‌ذیربط از شرکت‌های تعاونی از دیگر مشکلات محسوب می‎شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: عدم اعمال تخفیف‌های بیمه‌ای اعلام شده بر اساس سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی برای بخش تعاون از دیگر مشکلات در این زمینه محسوب می‌شود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جلسه کمیته بررسی مسائل ومشکلات کارگری وپیشگیری از تنش های کارگری
سومین جلسه کمیته بررسی مسائل ومشکلات کارگری وپیشگیری از تنش های کارگری استان زنجان تشکیل گردید
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان احمدغریوی  از تشکیل سومین جلسه کمیته بررسی مسائل ومشکلات کارگری وپیشگیری از تنش های کارگری استان زنجان خبر داد.
وی اظهار داشت : فلسفه تشکیل این کمیته را که ذیل کمیسیون کارگری شورای تامین استان می باشد رصد کردن مسائل کارگری ومشکلات واحدهای تولیدی وصنعتی استان وبرگزاری جلسات کارشناسی واتخاذ تدابیر لازم برای تداوم فعالیت این واحدهاوپایداری مشاغل کارگران دانسته که به صورت مستمر در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی با حضور دستگاههای اجرایی ومرتبط تشکیل می گردد.
شایان ذکر است: در این جلسه مسائل کارگری مربوط به شرکت روغن نباتی جهان ومشکلات فراوری واحد تولیدی یاد شده مطرح وتصمیمات لازم برای حفظ واحد تولیدی وتداوم فعالیت شرکت مزبور اتخاذ گردید.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نشست صمیمی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی زنجان با همکاران و خانواده های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران
احمد غریوی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی زنجان همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور صمیمی در جمع همکاران و خانواده های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران با آنان دیدار و گفتگو نمود
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در این نشست صمیمی با تاکید بر لزوم تکریم خانواده های شهدا اظهار داشت : بازماندگان این عزیزان  به عنوان میراث گرانبهایی هستند که باید همواره آنان را مورد تکریم و تجلیل قرار داد .
وی با اشاره به پیشرفت های گسترده کشور در زمینه های مختلف  ، این موفقیت ها را مرهون فداکاری ها و دلاور مردی های شهدای گرانقدر دانست و خاطر نشان کرد : با رهبری و درایت امام راحل در ۸ سال دفاع مقدس پایان این جنگ به گونه ای رقم خورد که حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی در دست دشمن باقی نماند و موجب شد تا نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان تثبیت و از هر زمان مقتدر تر جلوه نماید و ایران یکی از کشورهای امن در خاورمیانه و دنیا محسوب شود .
 غریوی بیان داشت : امروز تلاش دشمن ، رویارویی با ما در جبهه جنگ اقتصادی با انواع تحریم ها است که البته به برکت وجود همین فرزندان شهدا و  همه جوانان پاک این مرز و بوم در این جبهه نیز ناامید بازخواهد ماند  .
غریوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود حضور فرزندان شهدا،ایثارگران و آزادگان را در جمع خانواده تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مایه افتخار دانست و  عنوان نمود :  حضور  این عزیزان در جمع کارکنان اداره کل منجر به تقویت روحیه همدلی ،  همکاری و تلاش در سایر پرسنل نیز گردیده است.


۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۶
کد خبر : ۴۰,۶۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید