برگزاری دومین جلسه بررسی واحدهای مشکل داراستان قم

دومین جلسه بررسی واحدهای مشکل دار استان در سال جاری و با حضور اعضای مرتبط در دفتر مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استانداری قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان قم، دراین جلسه  نصراله بازوند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بعد از طرح مشکلات واحدهای جدید به ارائه طریق در خصوص کمک به حل مشکلات آنها پرداخت و گفت: با توجه به اهداف و استراتژیهای وزارت متبوع مبنی بر حفظ و صیانت از نیروی کار و اشتغال موجود، شناسایی بموقع مشکلات واحدهای کارگری و پیگیری بهنگام برای رفع آن از مهمترین وظایف اعضای جلسه است و  تلاش بیشتر برای رصد واحدهای مشکل دار را سرلوحه کار خود قرار می دهیم مورد تاکید قرار می دهیم. و هدف   از برگزاری این  جلسه نیز پیگیری و رصد مشکلات واحدهای تولیدی استان بمنظور انجام مساعدتهای لازم با واحدهای مذکور از طریق همکاری سایر دستگاهها و بانکهای عامل استان دانست.

وی به احصای واحدهای نیمه فعال و تعطیل استان اشاره و افزود بایستی با برگزاری جلسا کارشناسی و هدفمند برای فعال شدن این واحدها و پر شدن ظرفیتهای اشتغال موجود تلاش نمود.                                                                                                                                                  

درادامه  این نشست مجید آوری فرد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم ضمن اشاره به وظایف این نشست ابراز داشت: عارضه یابی واحدهای تولیدی استان و همچنین حل و فصل مشکلات ایشان  ازمهمترین وظایف این جلسات است.

 طی این نشست گزارش عملکرد گروه کارشناسی از 7 واحد تولیدی مشکل دار استان ارائه گردید و درپایان برای رفع مسائل واحدهای تولیدی مصوبات طی 9 بند تعیین، تدوین ،  ارائه و به اعضای کمیته ابلاغ گردیدکه پیگیری روند ارائه تسهیلات به این شرکتها ازطریق دبیرخانه کارگروه اشتغال استان و نیز پیگیری رفع مشکلات شرکتهای مذکور ازطریق بیمه بیکاری اداره کل ازطریق انعکاس موضوع به  معاونت روابط کار و اداره کل حمایت از مشاغل وزارت متبوع ازجمله مواردی بود که می توان بدان اشاره نمود.    

 

 

 

 

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷
کد خبر : ۴۰,۷۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید