استاندار خراسان رضوی از برگزیدگان گروه کار نمونه ملی تقدیر کرد

نشست صمیمی استاندارخراسان رضوی با تشکلهای کارگری وکارفرمایی استان برگزار شد.
نشست صمیمی استاندارخراسان رضوی با تشکلهای کارگری وکارفرمایی استان انجام شد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در دیدار تشکل های کارگری استان با تقدیر از برگزیدگان مذکور، اظهار داشت: برنامه اصلی دولت، عبور از رکود، کاهش تورم، ایجاد نشاط اجتماعی، تولید ثروت عمومی و توجه به بازارهای کشورهای همسایه است.

وی افزود: با همت دولت و همراهی بخش خصوصی حرکت اقتصادی مثبتی در کشور به وجود آمد و شاهد این مدعی، کاهش چشمگیر نرخ تورم از 30 درصد در پایان سال گذشته به حدود 20 درصد در شهریور ماه سال جاری است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به حضور موثر بخش خصوصی در اقتصاد و مشارکت بیش از 90 درصدی بخش غیر دولتی در مدیریت واحدهای صنعتی و معدنی استان گفت: نرخ تورم 12 ماهه منتهی به شهریور ماه در استان به حدود 17.7 درصد کاهش یافته که این رقم در کشور بالای 20 درصد است.

رشیدیان ادامه داد: در شروع سال 93، طراز صادرات استان منفی 18 درصد بود که این رقم در ماه گذشته به مثبت پنج درصد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در چهارماهه نخست امسال 20 میلیون دلار کالا از طریق تعاونی مرزنشینان استان صادر شده و صادرات بازارچه های مرزی استان نیز 170 درصد رشد را نشان می دهد.

استاندار خراسان روی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این که بزرگترین حسن این دولت ایجاد آرامش و امید به آینده است؛ گفت: به مدد ایجاد این اعتماد و اطمینان در بدنه اقتصادی استان نرخ رشد اقتصادی در چهار ماهه به 4.6 درصد افزایش یافته است.

رشیدیان به مزیت های استان در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات اشاره کرد و گفت: خراسان رضوی با در اختیار داشتن نیروی کار مجرب و متخصص و منابع انسانی توانمند باید در حوزه کارآفرینی در کشور ممتاز باشد.

وی با بیان این که نرخ بیکاری در استان هم اکنون حدود 10 درصد است؛ خاطر نشان کرد: این رقم برازنده پایتخت معنوی ایران اسلامی نیست و باید با بکارگیری از تمام ظرفیت های موجود این میزان به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

استاندار خراسان رضوی تردد سالانه 25 میلیون زائر داخلی و خارجی را ظرفیت بی نظیری در حوزه خدمات و اشتغالزایی دانست و اظهار داشت: باید از این مزیت در راستای توسعه اقتصادی استان بهره برداری لازم صورت پذیرد.

رشیدیان بهبود فضای کسب و کار، ارتقای سطح مهارت کارگران، توجه به ایمنی و سلامت نیروی کار، افزایش بهره وری نیروی کار و سرمایه و استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی را از جمله مواردی دانست که به رونق اقتصادی بنگاه های تولیدی کمک شایان توجهی می کند.

وی با تاکید بر توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال، اظهار داشت: سیاست ما علاوه بر ایجاد فضاهای جدید در بازار کار، تثبیت و حمایت از مشاغل موجود است.

استاندار خراسان رضوی به توان پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها اشاره و تصریح کرد: هم اکنون پنج هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار مانده تسهیلات نزد بانک ها است که آمادگی برای پرداخت آن به واجدان شرایط وجود دارد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار که با حضور معاونان استاندار، تعدادی از مدیران ستادی استانداری و برخی از روسای دستگاه های اجرایی همراه بود، روسای تشکل های کارگری به بیان مطالبات و نقطه نظرات خود پرداختند و استاندار خراسان رضوی نیز قول مساعد برای پیگیری و رفع مشکلات آن ها را داد.

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۹
کد خبر : ۴۰,۷۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید