دهمین دوره مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش استان فارس برگزار شد

دهمین دوره مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش فارس به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، این مسابقات در رشته‌های مفاهیم، حفظ، ترتیل و قرائت به همراه مسابقات اذان و نهج البلاغه و در بخش خواهران در محل سالن اجتماعات درمانگاه والفجر شیراز و در بخش برادران در محل سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز برگزار شد.

سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در آیین آغازین این مسابقات اظهار کرد: بقای انسان و تکامل مادی و معنوی آن در گرو کار و تلاش او است چرا که کار و تلاش سبب تأمین نیازهای انسان نیازهای و ادامه حیات او می‌شود.

وی با بیان اینکه نیاز به کار پس از خلقت انسان وجود داشته و هر چه انسان درمسیر تکامل حرکت می کند و پیش می رود این نیاز شدید تر و بر اهمیت آن افزون تر می‌شود، خاطرنشان کرد: جامعه بشری نیز برای تداوم حیات خود به کار و تلاش تمام آحاد خود نیازمند است و متولیان آن برای رشد و توسعه همه جانبه باید در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند و برنامه ریزی در جهت فرهنگ سازی، برای کار و تلاش بیشتر از اهم این وظایف است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تصریح کرد: کار و تلاش ملازم با نظم جهان هستی است و بدون تلاش و کوشش ادامه بقا امکان پذیر نیست.

مختاری با بیان اینکه انسان در جهت به دست آوردن روزی و رفع گرسنگی باید تدبیر و حرکت را با هم آمیخته و در این مسیر، متحمل مشکلات کسب و کار شود، گفت: زحمت کسب و کار در حالت معقول برای تربیت انسان مفید است و در بطن آن قرار داده شده است.

وی اظهار کرد: کار در قرآن و سنت از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردار است در برخی از آیات علت پیدایش روز را کار وتلاش انسان و علت پیدایش شب را استراحت و آرامش او عنوان کرده و آن را نشانه ای از رحمت حق تعالی می‌داند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اهمیت تقویت  معنویت در ارتقای بهره‌وری کارگران، توسل به قرآن را بسیار مهم دانست و بر قرائت و تفکر در مفاهیم قرآنی از سوی کارگران تأکید کرد.

مختاری خاطرنشان کرد: عمل به آیات قرانی سبب تقویت تعهد کاری در کارگران میشود چرا که ابزار کار و سرمایه امانتی در دست کارگر است و امانت‌داری از جمله موضوعاتی است که در قرآن بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۵
کد خبر : ۴۰,۸۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید