تشکیل انجمن صنفی کاریابیهای غیر دولتی در استان آذربایجان غربی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در نشست هم اندیشی کاریابیهای غیر دولتی استان از تشکیل انجمن صنفی کاریابیهای غیر دولتی برای اولین بار در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجانغربی، جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص مسائل جاری کاریابی های غیر دولتی استان با حضور سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران کاریابیهای استان در محل اداره کل برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس نقی زاده سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با خیر مقدم به مدیران کاریابی های استان، فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم را تبریک عرض نموده و از همکاری کاریابی های استان، جهت تحقق اهداف  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تشکر و قدردانی نمود.

سرپرست اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه جلسه، کاریابیهای غیر دولتی را بازوان قدرتمند و توانمند اداره کل دانست و افزود: آنان بعنوان نماینده و سفیران ما و همچون معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل در سرتاسر استان فعالیت می کنند لذا ما نیز وظیفه خود میدانیم که از تک تک کاریابیها حمایت کنیم و توانمند سازی آنان را سرلوحه کارمان قرار دهیم .

وی به دوران بعد از ادغام سه وزاتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه اشاره نمود و گفت: در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی هدف اصلی از ادغام وزارتخانه ها کاهش تصدی گری دولت در تمام حوزه ها بوده که این وزارتخانه در ابتدا اقدام به واگذاری امور اشتغال به بخش خصوصی نمود و خود نظارت بر حسن انجام کار کاریابی ها را بر عهده گرفت.

نقی زاده در ادامه از چهار رکن اصلی بازارهای کار گفت و اذعان داشت: معمولاً انحصار یا انحصار چندگانه در بازار (چه دولتی یا غیر دولتی) از یک طرف، عدم دسترسی عموم افراد به اطلاعات بازار موجب رانت هایی گردیده که علاوه بر نا کار آمد شدن آن، تأثیر سوء بر توزیع درآمد خواهد داشت در بازارهایی که دولت بعنوان انحصارگر وارد می شود علاوه بر موارد قبلی، هزینه های زیاد نیز بر جامعه تحمیل می شود که مربوط به تخصیص نابهینه منابعی می شود که گاهاً هیچ گاه قابل بازگشت نیست. فرار سرمایه ها، قاچاق کالاها، تورم و بیکاری از پدیده های سوئی است که ساختار نامطلوب بازارها نقش مهمی دارد که بر این اساس بازار ها به چهار دسته بازار سرمایه، بازار پول، بازار کالا و بازار کار تقسیم می شود.

وی در خصوص رونق اشتغال خارجی در استان نیزگفت: با دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهندس سعادت استاندار محترم آذربایجانغربی در خصوص اخذ مجوز وابسته کار در کشور ترکیه مذاکره نمودیم، چرا که استان آذربایجانغربی به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با چند کشور خارجی این پتانسیل را دارد که با مشارکت و جذب سرمایه گذار خارجی از کشور های همسایه خصوصا" ترکیه هم تکنولوژی مورد نیاز و هم مسیر ورود سرمایه گذار به استان هموارتر گردد.

نقی زاده در ادامه از موفق بودن ورود تکنولوژیهای روز و نوین از کشور ترکیه به استان آذربایجان غربی اشاره نمود و گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر با ورود سرمایه گذار از کشور ترکیه به استان و تشکیل واحدهای تولیدی و صنعتی موفق عمل کردیم و اشتغالزایی خوبی نیز شکل گرفته به طوری که در حال حاضر در 31 استان کشور در صنعت ساختمان همچون نما، دربهای ضد سرقت،MDF و مبلمان   نمایندگی داریم .

سرپرست اداره کل، در خصوص کار در عراق که از کشورهای همسایه استان می باشد نیز گفت: متاسفانه در سالهای اخیر افراد جویای کار بدون هماهنگی هی لازم با دولت ایران در این کشور در حوزه های مختلف مشغول به کار شده اند که شاهد مشکلاتی در خصوص عدم مطالبه حقوق و مزایایشان از کارفرما بود و نیز اگر در طول اامت در آن کشور آسیبی به فرد ایرانی برسد مشکلاتی را برای خود و کشور ایران ایجاد می کند.

وی در ادام از شکیل انجمن صنفی کاریابیهای غیر دولتی در استان خبر داد و افزود: بنده از نزدیک با مسائل و مشکلات شما و دیگر حوزه های کاری اشرافیت و اطلاعات کامل دارم لذا از امورات الویت دار بنده در اداره کل جهت رفع مشکلات موجود در کاریابیهای استان تشکیل انجمن صنفی کاریابیهای غیر دولتی است که انشاالله برای اولین بار در آینده ای نه چندان دور و با کمک شما رقم خواهد خورد.

شایان ذکر است در حال حاضر تعداد 29 کاریابی داخلی، 2 کاریابی داخلی– خارجی و 1 کاریابی خارجی در استان مشغول به فعالیت می باشند.

در پایان جلسه، مدیران کاریابی ها، مسائل و مشکلات مربوط به این بخش را با سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در میان گذاشتند.

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۱۸
کد خبر : ۴۰,۸۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید