معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان: پیشگیری از اعتیاد درمحیط های کار باعث رونق در تولید کشور می شود

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در همایش پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار تاکید کرد: پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار باعث رونق در بخش تولید کشور می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در همایش پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار تاکید کرد: پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار باعث رونق در بخش تولید کشور میشود.
احمدرضا پرنده در جمع مدیران منابع انسانی و رابطین فرهنگی واحدهای اقتصادی واحدهای اقتصادی گفت: این همایش با هدف آگاهی بخش به مسئولین و مدیران واحدهای اقتصادی و حفظ نیروی کار از آسیب¬های اجتماعی برگزار گردیده است .
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه با اشاره به رشد سریع و گسترده اعتیاد در سطح جامعه گفت: نرخ رشد اعتیاد سه برابر نرخ رشد جمعیت در کشور می باشد.
مصطفی هادیزاده افزود : شاخصه اصلی اعتیاد کشور ما جوان گزینی و پیر زدایی است و با توجه به آمارهای موجود سیستم اعتیاد جامعه جوان ما را هدف گرفته است.
وی با اشاره به نگرش مثبت افراد به موضوع روانگردان¬ها گفت: در کشور ما بعد از تصادفات بالاترین میزان مرگ و میر در بخش اعتیاد است.
هادیزاده افزود: طبق آمارهای سازمان ملل کشور ایران جزء اولین کشور هایی است که بیشتیرین مصرف کننده مواد مخدر دنیا را را دارد .
وی در خصوص میزان شیوع اعتیاد در جامعه گفت: هر 20 دقیقه یک نفر اعتیاد را از طریق قلیان یا سیگار شروع می کند که 70 در صد آنها زیر 17 سال سن دارند.
دبیر ستاد مبارزه بامواد مخدر استان با تاکید برلزوم اقدامات جدی برای مقابله با اعتیاد گفت:ما برای پیشگیری از اعتیاد شعار های زیادی داریم واقدامات پراکنده زیادی هم انجام میدهیم ولی لازمه یک حرکت جدی در این زمینه داشتن برنامه منسجم با امکان اجرای با قوت است.
در ادامه این جلسه دکتر رامین رادفر به ارائه مطالب آموزشی پیشگیری از اعتیاد در این حوزه پرداخت.
وی گفت: سوء مصرف کنندگان مواد 12 برابر بیشتر از سایر کارکنان حوادث خارج از محیط کار را تجربه میکنند و در محیط-های کاری بین 25 تا 30 درصد حوادث تحت تاثیر مصرف مواد است.
دکتر رامین فر همچنین گفت: محیط کاری که در آن کلیه کارکنان متعهد به برنامه ای جامع شامل سیاست¬ها و فعالیت¬های ضد مواد باشند عاری از مواد مخدر خواهد بود.
در این جلسه 200 نفر از مدیران منابع انسانی و رابطین فرهنگی واحدهای اقتصادی حضور داشتند.

تصاویر

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۳۴
روابط عمومی اداره کمل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۴۰,۸۷۲
کلیدواژه ها: پیشگیری از اعتیاد درمحیط های کار باعث رونق در تولید کشور می شود.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید