دهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه جامعه کارو تلاش باستان مرکزی برگزار شد

دهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه جامعه کارو تلاش با حضور کارگران ، کارفرمایان و تعاونگران استان مرکزی برگزار شد.

دهمین مسابقات استانی قرآن کریم ویژه جامعه کاروتلاش استان مرکزی با حضور کارگران ، کارفرمایان ، تعاونگران ، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و تامین اجتماعی وخانواده محترم آنها در رشته های حفظ ، قرائت ، ترتیل ، مفاهیم قرآن ، اذان ، مفاهیم نهج البلاغه درشهرستان محلات برگزارشد.

در این دوره از مسابقات تعداد 186 نفر شرکت نموده که 133 نفرآقایان ، 53 نفر خانم ها بودند.

این مسابقات با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی ، شرکت تعاونی معدنی کوهبار محلات ، مهد قرآن و عترت محلات و فرمانداری شهرستان محلات و همچنین دارالقرآن کریم استان مرکزی برگزار گردید.

مدیرکل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: آموزه‌های قرآنی بر مساعدت و خیر جمعی بسیار  تاکید دارد، این از آسیب‌های جدی فرهنگی ما است، عمل صالح شامل کار مناسب، انجام درست کار، تصمیم درست گرفتن، عقلایی فکر کردن و براساس کار‌شناسی عمل کردن است.

ما ناچار هستیم برای رسیدن به جامعه‌ای مطلوب در حال و آینده به سمت احیا کردن ارزش‌های دینی و ارزش‌هایی که فرهنگ جامعه را متحول می‌کند حرکت کنیم، در رابطه کارگر و کارفرما اگر با استفاده از آموزه‌های دینی عمل کنیم، این توجه به مشارکت اجتماعی است و باید به مفاهیم ناب دینی خود برگردیم، جامعه باید فرهنگ کار را در عرصه کارگری، تولیدکنندگی، تجارت و... تغییر داد.

مدیرکل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی افزود : راه فائق آمدن بر بسیاری از مشکلات توجه به این فرهنگ دینی است و امیدواریم این توجه به قرآن کریم در همه سطوح کشور مورد نظر باشد.

یکی از مسائل یگر پایین بودن بهره وری است، البته در بهره وری عوامل مختلفی موثر هستند اما نوع نگاه و تعامل فرد با شغل خودش و تکنولوژی که با آن کار می‌کند در بهره وری مهم است.
وی تصریح کرد: موضوع دیگر تعاون است، در قرآن کریم پیرامون مشارکت و تعاون تاکیدات زیادی وجود دارد این درحالی است که دین ما بر این مسئله بسیار تاکید کرده است، کار تیمی هم افزایی ایجاد می‌کند و در این زمینه مشکل داریم، باید فرهنگ ما به سمتی برود که بتوانیم در بخش تولید و اداری و سیاست گذاری خود به سمت کار گروهی برویم.

ناصرشیخی در ادامه با بیان اینکه اولین آموزه دینی ما نسبت به موضوع کار این است که همیشه شنیده‌ایم حضرت رسول(ص) بر دستان کارگر بوسه زده است، گفت: درحقیقت این یک درس بزرگ است که ایشان به ما می‌دهد و آن ارزش دستی است که در جهت پیشرفت یک جامعه تلاش می‌کند.

بوسه رسول اکرم(ص) بردستان فردی که با کار خود چیزی به جامعه اضافه می‌کند یک علامت و جهت برای ما است .

در پایان از 45 نفر از برگزیدگان این دوره از مسابقات با حضور جمعی از مسئولین تجلیل به عمل آمد.
۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۲۱
کد خبر : ۴۰,۸۸۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید