معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : مهمترین تدبیر دولت یازدهم عدالت محوری است

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مهمترین تدبیر دولت یازدهم عدالت محوری است، گفت: شایسته سالاری در انتصاب مدیران، مشارکت نهادهای صنفی در تصمیم سازی، کار آفرینی، مسوولیت پذیری و پاسخگو بودن از وِیژگی های مهم دولت یازدهم است.

سید حسن هفده تن در نشست هم اندیشی انجمن های صنفی کارفرمایی استان اصفهان افزود: تسهیل امور برای بخش خصوصی و نهادهای مدنی و مشتری محوری از ویژگی های دولت کارآفرین است.
وی همچنین گفت: ما اگر بهترین تولید، با بالاترین فناوری را داشته باشیم وتنها به بازارهای محلی تکیه کنیم؛ اقتصاد ما کوچک خواهند ماند و قدرت رقابت پذیری را ازدست خواهیم داد.
هفده تن با بیان اینکه پیشرفت اقتصادی کشور در گسترش صادرات است گفت: کاهش هزینه های صادراتی، توسعه خصوصی سازی، بهبود کیفیت محصولات ودر نهایت تصاحب بازار های منطقه ای راهکارهای این دولت برای افزایش صادرات است.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم درصدد الکترونیکی کردن خدمات دولتی است افزود: اقتصاد کشور را باید از نشر فساد پاک کرد و مهمترین ابزار آن الکترونیکی کردن است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تشکل های کارگری و کارفرمایی گفت: لازم است فضای مناسب سه جانبه ای بین دولت، تشکل های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار ایجاد کرد و بر توانمندی و کرامت تشکل های کارگری را در سطح جامعه افزود
هفده تن افزود:. وی رفع دغدغه های کارگران را گامی برای ایجاد توسعه اقتصادی و رونق تولید دانست و افزود: تشکل های کارگری در نهادهای تصمیم ساز دولت حضور ضعیفی دارند که این مساله باعث ضعیف ماندن این قشر شده است.
وی با بیان اینکه حدود هشت هزار و 700 تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور وجود دارد، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا کارگران امروز به کارفرمایان فردا مبدل شوند.
وی ادامه داد: هیچ تصمیمی در دولت گرفته نمی شود مگر اینکه این تصمیم با توجه به درخواست تشکل ها در شورای سه جانبه ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شود.
هفده تن با بیان اینکه تشکل کارفرمایی هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است، اذعان داشت: این تشکل حضور پر رنگ در نهادهای تصمیم گیر دولت ندارد و این در حالیست که مجموعه های کارفرمایی سهم مهمی در ارزش افزوده اقتصاد کشور و جامعه بر عهده دارند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان اینکه تشکل ها از قدرت کافی برخوردار نیستند گفت: در حال حاضر وزارت تعاون برای تشکل های کارگری و کارفرمایی مدلی ترسیم کرده است باعث افزایشتعامل بین دولت وتشکل ها می گردد.
وی خواستار رعایت اصل شایسته سالاری در عرصه مدیریت شد و افزود: مدیر ضعیف سازمان باید با مدیر توانمند و قوی جایگزین شود تا سازمان به اهداف مورد نظر خود دست یابد. 
هفده تن با برشمردن سه ویژگی حیاتی، بلند مدت و رقابتی برای اهداف استراتژیک به مدیران توصیه کرد: در دولت تدبیر و امید به دنبال تحقق این اهداف در سازمان های خود باشند.
وی از ایجاد روش جدیدی برای انجام بازرسی از محیط های کار خبر داد و گفت: در مدل جدید بازرسی به جای تفکر پلیسی و مچگیری تلاش می کنیم تا نگاه کارفرما را به ایمنی محیط حساس کنیم .
هفده تن خواستار کاهش حوادث کار با ایجاد محیط ایمن شد و افزود: 70 درصد حوادث کار در بخش ساختمانی اتفاق می افتد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی برای کارگران شد و افزود: کارگر نباید برای درمان خود و اعضای خانواده اش دغدغه داشته باشد و تمام هزینه درمانش باید رایگان شود.

تصاویر

۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۴۰,۹۱۶
کلیدواژه ها: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : مهمترین تدبیر دولت یازدهم عدالت محوری است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید