مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران: توجه به تعاونی ها باعث کاهش نرخ بیکاری می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران گفت : امروز یکی از نیازهای اصلی تعاونگران در مازندران نبود نقدینگی و نداشتن گردش مالی است . علاوه بر این تعاونی ها نقش ارزنده ای می توانند در ایجاد اشتغال داشته باشند.
نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان مازندران صبح امروز با حضور کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،،استاندار مازندران،شجاعی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در سالن الغدیر ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل در این مراسم مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه تعاونی ها نقش ارزنده ای می توانند در ایجاد اشتغال داشته باشند گفت: امروز یکی از نیازهای اصلی تعاونگران در مازندران نبود نقدینگی و نداشتن گردش مالی است.

علی بابایی کارنامی افزود: خوشبختانه خرد جمعی در بین تشکل ها و اداره کل برای پیگیری مطالبات وجود دارد و از این منظر نگرانی نداریم.

بابایی کارنامی با بیان اینکه هنوز در بخش تعاون به پویایی و نشاط مطلوب نرسیده ایم تصریح کرد: بدلیل وجود نگاه آسیب شناسی گره هایی در ارکان تعاونی اعم از آموزش، نظارت و درک جمعی وجود دارد که به خانواده تعاونی ها بر می گردد و اگر انتظار کمک از دستگاه های اجرایی خارج از بخش تعاون داریم باید ارتقا در کار ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: از دستگاه های اجرایی خارج از بخش تعاونی می توان در بحث تامین منابع مالی، سرمایه در گردش و بنگاه تعاونی استفاده شود. هر چند نگاه و نگرش تعاون این است که باید از ظرفیت تشکل های تعاونی استفاده گردد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه توجه به بخش تعاونی، باعث کاهش نرخ بیکاری خواهد شد اظهار داشت: 12 هزار و 607 تعاونی در استان مازندران در حوزه های مختلف و 37% در بخش خدمات فعالیت دارند.

بابایی افزود:150 هزار اشتغال در بخش تعاون ایجاد شد و تعاونی ها باید سالانه 200 میلیون دلار در بحث صادرات فعالیت داشته باشند تا به نقطه مطلوب برسند.

وی بابیان اینکه اگر اتاق تعاون بخواهد به اندازه اتاق بازرگانی عمل کند باید جایگاه سخت افزاری برای تشکل ها بسازیم و باعث ارتقا آن شویم.
۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۲۳
کد خبر : ۴۰,۹۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید