مدیرعامل صندوق ضمانت و توسعه سرمایه‌گذاری کشور خبرداد: آغاز اجرای آزمایشی طرح ملی ضمانت معاملات تعاونی ها در ساری

این اوراق در مازندران به صورت پایلوت در حال اجرا است و از طریق شرکتهای فعال در بورس تامین می شود و با هماهنگی صندوق ضمانت و توسعه سرمایه گذاری صادر می شود.

مهدی حسین نژاد؛مدیرعامل صندوق ضمانت و توسعه سرمایه‌گذاری کشور در نهمین جشنواره تعاونی های برتر مازندران که در سالن سپاه غدیر استان برگزار شد از آغاز اجرای آزمایشی طرح ملی ضمانت معاملات تعاونی ها در ساری خبر داد و گفت:این اوراق در مازندران به صورت پایلوت در حال اجرا است و از طریق شرکتهای فعال در بورس تامین می شود و با هماهنگی صندوق ضمانت و توسعه سرمایه گذاری صادر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل وی افزود:در این طرح، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تضمین های مورد نیاز را برای شرکت های تعاونی فاقد نقدینگی و خرید نقدی صادر می کند.

حسین نِژاد تصریح نمود:مازندران در بخش های صنعت،خدمات،کشاورزی و گردشگری سرآمد است.

وی با بیان اینکه سرمایه در گردش و تامین مالی از جمله مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان است افزود: نخستین و ساده ترین راه در ایران دریافت تسهیلات بانکی است در حالی که در دنیا بیش از 60 مدل برای تامین منابع مالی وجود دارد که یکی از انها تسهیلات بانکی است.

مدیرعامل صندوق ضمانت و توسعه سرمایه‌گذاری کشورگفت: تعاونی‌ها برای توسعه از ظرفیت‌های مردمی بهره‌گیری کنند و این مورد در یکی از استان‌های کشور در حال انجام است

وی خاظرنشان کرد: در بیشتر کشورهای جهان تعاونی ها مهد اقتصاد هستند و در ایران حدود 200 هزار شرکت تعاونی با 137 اتحادیه و با 14 گرایش فعالیت می کنند.

مدیر عامل صندوق ضمانت و سرمایه گذاری بخش تعاون کشور با اعلام اینکه با پیش بینی شبکه سازی تعاونی ها و ایجاد ارتباط بخش از مشکلات تعاونی ها رفع شود افزود: با ایجاد این طرح ضمانت نامه معاملات برای تعاونی های فعال صادر،تا زمینه تولی فراهم شود و در صورت فاصله فروش و تحویل صندوق ضمانت،محصول را خریداری می کند.

وی سرمایه در گردش و نقدینگی را اصلی ترین مشکل تعاونی های کشور نام برد و گفت: با عملیاتی شدن دیگر راه های تامین منابع مالی می توان در کاهش مشکلات این تعاونی ها موثر بود.

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۳۰
کد خبر : ۴۰,۹۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید