مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون و استانداری مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استانداری مازندران برای همکاری مشترک، گفت: مازندران به عنوان پایلوت انتخاب شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، علی بابایی امشب در نشست بررسی مشکلات تعاونی‌ها در سالن اجتماعات اتحادیه باغداران مازندران با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: در مازندران حدود 26 اتحادیه تخصصی در رشته‌های مختلف وجود دارد و از این تعداد، 23 اتحادیه فعال هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات تعاونی‌ها، قانون ارزش‌افزوده است، افزود: قانون ارزش‌افزوده برای همه سطوح خدماتی به‌صورت یکسان اجرا شود.

بابایی با اشاره معافیت‌های مالیاتی تعاونی‌ها و بروز مشکلات در این زمینه، اظهار داشت: برخی از این معضلات رفع شده اما به‌صورت ریشه‌ای مشکل حل نشده و این اختلاف نظر بین تعاونگران و حوزه مالیات وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه تامین منابع مالی از دیگر مشکلات است، یادآور شد: باید برای ساز و کار تامین منابع مالی، به غیر از بانک، اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه نگاهی که به بخش تعاون وجود دارد همان نگاه به بخش خصوصی است، گفت: این مسئله برای بخش تعاون، مزیت محسوب نمی‌شود.

بابایی تصریح کرد: تامین اجتماعی هم به دلیل مشکلات مالی، معافیت سه درصد تعاونی‌ها را لحاظ نمی‌کند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استانداری مازندران برای همکاری مشترک، ادامه‌ داد: مازندران به عنوان پایلوت انتخاب شده و این تفاهم‌نامه به عنوان سند راهبری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به کلنگ‌زنی اتاق تعاون مازندران، بیان داشت: استاندار مازندران برای احداث ساختمان اتاق تعاون استان، یک‌صد میلیون تومان اعتبار اختصاص داد.
۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۲۷
کد خبر : ۴۰,۹۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید