معاون ‌امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: باید به تشکیل و تقویت تعاونی‌ها کمک کنیم/انتقاد از بروکراسی در نظام بانکی

معاون ‌امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی ظرف و دالان اشتغال است و باید به تشکیل و تقویت تعاونی‌ها کمک کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، سید‌حمید ‌کلانتری امشب در جلسه بررسی مشکلات تعاونی‌های مازندران در اتحادیه باغداران مازندران اظهار داشت: کشور ما با توجه به داشتن منابعی مانند نفت و گاز می‌تواند توسعه یافته‌تر از وضع موجود باشد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات به روش‌های مدیریتی و ناهماهنگی‌ها بر می‌گردد، ادامه داد: اگر رئیس جمهور نام دولت را تدبیر و امید گذاشته به این دلیل است که امید در جامعه کمرنگ شده و بی‌تدبیری‌ها فراوان اتفاق افتاده بود.

این مسئول با بیان اینکه مشکل اصلی کشور در طول سال‌ها سوء تدبیر بوده است، گفت: دولت به صورت جدی و کارشناسانه به دنبال رفع مشکلات است.

کلانتری با اشاره به اینکه ما مسئول کارآمد شدن تعاونی‌ها هستیم، متذکر شد: تعاونی‌ها به عنوان تشکل فراگیر هستند که باید در جهت رفع مشکلات تعاونی‌ها تلاش کنیم.

این مسئول با بیان اینکه تعاونی یک مجموعه است که امور حاکمیتی آن در دست دولت است، افزود: تعاونی بخش بزرگ و توانمندی در کشور است.

معاون ‌امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرچه زمان می‌گذرد اعتقادم به توانمندی‌های بخش تعاون بیشتر می‌شود.

کلانتری با اشاره به اینکه بخشی از تعاونی‌ها همه اصول مربوط به خود را انجام نمی‌دهند، اظهارداشت: مدیریت تعاونی‌ها باید در چارچوب قانون باشد.

وی با بیان اینکه نخستین مخاطب در شعار تعاون، خود تعاونگران هستند، تصریح کرد: تعاون در جهت توسعه نیکی‌ها و تقوا است.

کلانتری با اشاره به اینکه اتحادیه‌ها نمایندگان تعاونی‌ها هستند، ادامه داد: اتحادیه‌ها باید برای تعاونی‌ها کار کنند و کسی حق ندارد در این زمینه کوتاهی کند.

این مسئول با اشاره به اینکه فرهنگ تعاون باید در اخلاق ما نهادینه شود، متذکر شد: یکی از مشکلات کشور بیکاری است.

وی با بیان اینکه بیکاری ام‌الفساد است، یادآور شد: تعاونی ظرف و دالان اشتغال است و باید به تشکیل و تقویت تعاونی‌ها کمک کنیم.

کلانتری با اشاره به وجود بروکراسی در نظام بانکی خاطرنشان کرد: این مسئله باید حل شده و کارها سهل‌الوصول شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۲۸
کد خبر : ۴۰,۹۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید