به میزبانی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی: نهمین نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت درخراسان رضوی برگزار شد

نهمین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت با حضور مهندس احمدی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی درمحل اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان برگزار شد .
<:xml><:xml>

<:xml>

شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مجالی برای تعامل بیشتر ارکان حاکمیت بخصوص قوه مجریه( دولت ) با بخش خصوصی است که از یک سو بتواند ، نسبت به رفع موانع کسب و کار و تسهیل فعالیت اقتصادی تشریک مساعی بیشتر نمایند و از دیگر سو به منطقی کردن اندازه دولت و توسعه سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور بیانجامد .گفتگوی دولت و بخش خصوصی در برخی از دیگر کشورهای دنیا ، متناسب با ساختار حقوقی کشورها ، مورد استفاده قرار گرفته و منشاء تحولات عمده ای برای بهبود محیط کسب و کار شده است .

شورای گفتگو که در ادامه منطقی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و نیز قانون مربوط می باشد ، همسو با بخش اقتصادی سیاست های کلی برنامه پنجم ابلاغی مقام معظم رهبری است که طی ماده 75 قانون برنامه پنجم توسعه شکل گرفت .

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی استان نهمین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در سالن جلسات اداره کل تشکیل شد و در این جلسع آخرین وضعیت مشکلات صنعت وتولید  استان مورد بررسی قرار گرفت .

مهندس احمدی در این جلسه با ارائه گزارشی از  مشکلات واحد های صنعتی و تولیدی در استان و ارائه راه حل برای تداوم تولید اظهارداشت: در اقتصاد مقاومتی تأکید بر ارتقاء جایگاه تولید داخلی است و در زمینه‌ی تحقق این امر آنچه بیش از هر چیز دیگری مهم است، بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع موجود است که همواره در دستور کار بخش خصوصی بوده است.

وی گفت: دولت می تواند تحرک لازم را در فضای اقتصادی کشور ایجاد کند، نظارت لازم را انجام هد و قوانین مزاحم را از سر راه سرمایه گذاران و کارآفرینان بردارد، بنابراین امیدواریم با فعالیت خوب دولتمردان در این زمینه ها، مشکلات سرمایه گذاران و کارآفرینان حل شود و شاهد رونق اقتصادی در استان باشیم، ضمن این که تا کنون فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

مروج شریعه هم با ابراز رضایت از برگزاری نهمین  نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت گفت : در هر جلسه مشکلات بخش تولید مورد بررسی قرار می گیرد و تصمیمات لازم برای رفع مشکل آنها اتخاذ می شود.

 

 

                                           

<:xml>
۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۰
کد خبر : ۴۰,۹۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید