مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: 210میلیارد ریال در حوزه بیمه بیکاری صرفه جویی شده است

غلامعلی قادری در نشست هم اندیشی انجمن های صنفی کارفرمایی استان گفت: براساس بررسی هایی که در وزارت صنعت و معدن در 9 شاخص از جمله نسبت اشتغال، نسبت ارزش افزوده انجام شده است، استان اصفهان در صنعت رتبه اول در سطح کشور را دارد.
​وی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ کارگری نیز در رتبه اول قراردارد گفت: در استان اصفهان بالغ بر 1 میلیون نفر کارگر مشغول به کار هستند که با احتساب خانواده های آنان 3 میلیون نفر از جمعیت استان را قشرکارگری تشکیل می دهد.
قادری در خصوص عملکرداین اداره کل برای ماده 8 قانون بیمه بیکاری در شش ماهه اول سال جاری گفت: با ایجاد اشتغال مجدد، اشتغال از طریق کاریابی ها، خود اشتغالی و سایر موارد مرتبط با ماده 8 این قانون در شش ماهه اول سال جاری افزون بر210 میلیارد ریال صرفه جویی در حوزه بیمه بیکاری برای سازمان تأمین اجتماعی داشته است.
وی افزود: این رقم در شش ماهه اول سال گذشته 90 میلیارد ریال بوده است که با تلاش های صورت گرفته امسال 233 درصد رشد داشته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: بالغ بر 15 هزار دادخواست به مراجع ما ارسال شده است که 81 درصد رسیدگی و صدور رأی داشته است و 64 درصد آراء که به مراجع سازشی ارسال شده منجربه سازش شده است.
قادری در خصوص تشکل های کارگری و کارفرمایی استان گفت: درحال حاضر 994 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان وجود دارد که 798 مورد آن کارگریو 196 تشکل کارفرمایی است 
در ادامه جلسه دبیرکانون های کارفرمایی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: استان اصفهان استان کار و تولید است و 111 هزار کارخانه و کارگاه دارد که از این میزان 8 هزار و 500 کارخانه در کشور شاخص و مطرح هستندکه البته مشکلات زیادی نیز گریبانگیر آنها هست.
عبدالوهاب سهل آبادی با بیان اینکه در استان اصفهان ارتباط با انجمن های کارگری خوب است افزود: 80 کارت زرین ،110 کارت سیمین و 90 کارت بلورین تا کنون به کارفرمایان داده شده است.
وی ادامه داد: تولید کنندگان از بخش مالیاتی و قوانین ناراضی هستند که لاز م است با نشستی با متولیان وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به رفع این مسائل اقدام گردد.
۲۴ مهر ۱۳۹۳ ۱۸:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۴۱,۰۰۳
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: در شش ماهه اول سال جاری 210میلیارد ریال در حوزه بیمه بیکاری صرفه جویی شده است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید