معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: فعالیت 500 شرکت تعاونی دانش بنیان در کشور

معاون تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سفر یکروزه خود به استان اردبیل در جمع تعاونگران و خبرنگاران، ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت آموزش های علمی و فنی در راستای توسعه تعاونی های دانش بنیان، از بسترسازی برای افزایش شرکت تعاونیهای دانش بنیان خبر داد.
سید حمید کلانتری تصریح کرد: توسعه تعاونی ها از اهداف دولت است و تعاونی ها از بخش هایی است که احیا و فعال سازی آن در راستای خروج از اقتصاد گرفتار به رکود تورمی مورد توجه است. وی با تاکید به نقش اتاق های تعاون اضافه کرد: تعاونی ها می توانند فرصت مطلوبی برای ایجاد اشتغال فراهم کنند.
معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در جامعه امروز زنان مکمل اقتصادی خانواده ها محسوب می شوند و تعاونی زنان می توانند منابع خرد و کوچک خانواده ها را جمع آوری کنند و در زمینه فعال سازی تعاونی ها به تعاونی بانوان توجه ویژه شده است . وی تعداد تعاونی حوزه زنان در سطح کشور را 15 هزار مورد عنوان کرد و افزود: تقریبا تمامی تعاونی حوزه زنان فعال هستند و تجربه نشان داده است که زنان در کنار ظرفیت تربیتی در خانواده ها ظرفیت حضور در عرصه های اقتصادی را نیز دارند. وی تاکید کرد که شرکت های تعاونی زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار باید فعال شود و استفاده بهینه از ظرفیت بانوان صورت گیرد.
معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه در مجموع 103 هزار تعاونی در سطح کشور ساماندهی شده است، گفت: 40 درصد کل تعاونی ها به دلیل علافه مندن نبودن و یا عدم فعالیت متقاضی فعالیت ندارند و بمنظور فعالسازی این تعاونی ها از ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ها خواسته شده ضمن شناسایی تعاونی های غیر فعال، دلایل عدم فعالیت را اعلام نمایند تا بتوانیم با شناسایی مشکلات و دلایل رکود تعاونیها در رفع موانع تلاش کنیم. البته برخی از تعاونی ها با حمایت های مالی می توانند مجددا فعال شوند و این موضوع باید در استان ها مورد توجه مسئولین قرار گیرد.
معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص علت عدم استفاده از نیروهای متخصص در تعاونی ها به ویژه تعاونی های مسکن گفت: وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچگونه دخالتی در انتخاب هیئت مدیره شرکت های تعاونی ندارد و انتخاب هیئت مدیره به عهده اعضا شرکت تعاونی ها است و نقش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، نظارتی ، حمایتی و رسیدگی به تخلفات است.
۲۴ مهر ۱۳۹۳ ۱۸:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۴۱,۰۰۴
کلیدواژه ها: سفر یکروزه کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید