مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان : ارائه خدمات مشاوره ای منجر به کاهش 67 درصدی شکایتهای کارگران در خراسان جنوبی شده است

محمد سنجری با تاکید بر اینکه در اجرای قانون 157 در ابتدای امر کارفرما و کارگر نباید به دنبال طرح شکایت بروند افزود : ارائه مشاوره در ابتدا از اولویت هایی بود که این اداره کل به کارگران و کارفرمایان ارائه میدهد و این خود باعث کاهش ورودی بسیاری از شکایتها شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتمای خراسان جنوبی جلسه هم اندیشی مراجع حل اختلاف با مدیر کل تعاون، کار  ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی عصر چهارشنبه مورخ 1393/07/23در محل سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای استان برگزار شد .

در این جلسه بر اجرای تعهدات کارفرما و کارگر که در ابتدای شروع به کار، کارگران در واحد های تولیدی صورت میگیرد تاکید شد .

مراجع حل اختلاف از ارائه خدمات مشاوره ای اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی طی 6 ماهه گذشته که باعث کاهش بسیاری از مشکلات موجود در این حوزه شده است تشکر کردند .

برگزاری کلاسهای آموزشی نیز از دیگر مواردی بود که اعضاء از آن به عنوان یک راهکار عملی در کاهش شکایات بین کارگر و کارفرما یاد کردند.

 در ادامه مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه به دنبال تغییر و بهبود فضای کسب و کار در استان هستیم از کاهش 67 درصدی ورودی شکایات در 6 ماهه نخست امسال به این اداره خبر داد و گفت : در این مدت میانگین رسیدگی به شکایات نیز از 45 روز به 5 روز کاهش یافته است و این با تلاش همه همکاران ما در حوزه های مختلف و تلاش کار فرمایان استان برای بهبود فضای کسب و کار شان امکان پذیر شده است .  

محمد سنجری با تاکید بر اینکه در اجرای قانون 157 در ابتدای امر کارفرما و کارگر نباید به دنبال طرح شکایت بروند افزود : ارائه مشاوره در ابتدا از اولویت هایی بود که این اداره کل به کارگران و کارفرمایان ارائه میدهد و این خود باعث کاهش ورودی بسیاری از شکایات شده است .


 مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تاکید براینکه باید قبل از ورود کارگر و کارفرما به راهروهای دادگاه اختلافات تا آنجا که امکان دارد از طریق مشاوره و سازش حل شود افزود: با ارئه این خدمات و حل و فصل شکایات از طریق شورا های حل اختلاف از اتلاف وقت این قشر در راهروهای دادگاه ها نیز کاسته می شود .

محمدسنجری با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای بهترین تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح کشور می باشد افزود : ریشه بسیاری از مشکلات ما در استان اقتصادی است که آن هم به دلیل کوچک بودن بیشتر واحد های تولیدی و صنعتی و پایین بودن توان اقتصادی آنهاست .


مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود : 90 درصد بنگاه های ما بنگاه های خرد هستند و درآمد واحدهای تولیدی ما کفاف اینکه بتوانند حقوق 50 کارگر را بدهن را نمیدهد و امروز با بررسی هایی که انجام شده میبینیم در واحد های صنعتی بزرگ استان ما با کمترین مشکل و شکایت از سوی کارگران علیه کارفرمایان مواجه ایم .

محمد سنجری با تاکید بر اینکه هدف این اداره کل کاهش نگاه بدبینانه کارفرمایان و کارگران از عملکرد این اداره است افزود : با حمایت از تولید و گسترش و پایداری اشتغال در استان و توسعه همه جانبه کار با ارائه خدمات بهتر میتوانیم اعتماد این قشر مهم جامعه را به عملکرد این مجموعه بر گردانده و با بهترین شکل ممکن از حقوق کار گران و کارفرمایان دفاع کنیم .

 مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه با راه اندازی واحد مشاوره قبل از ارئه هرگونه دادخواست و شکایت ، بسیاری از مشکلات پیش روی کارفرمایان و کارگران حل شده است خاطر نشان ساخت : در 6 ماهه نخست امسال 3 هزار و 450 نفر برای طرح شکایت به ما مراجعه کردند که از این تعداد بیش از 80 درصد آنها با سازش مشکلشان حل شده است .

محمد سنجری با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم در بهبود فضای کسب و کار استان موفق شویم باید به نتایج قابل قبول در حوزه کار دست یابیم افزود : تاکید ما بر احقاق حقوق کارگران و کارفرمایان است و در مواردی هم که کارفرمایان از اجرای وظایف خود شانه خالی کرده اند عین قانون را اجرا خواهیم کرد .

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی از مشکلات دیگر حوزه کار را در استان قرار دادهای سفید امضا عنوان کرد و افزود : این یک مشکل بزرگ در جامعه کارگری ماست و تشخیص اینکه این امر با اختیار و آگاهی کامل کارگران صورت گرفته است یا از روی اجبار بر عهده اعضاء هیات تشخیص است و که نیاید در آن کوتاهی صورت پذیرد .

محمد سنجری ادامه داد: تعهد ما آموزش 600 نفر ساعت در 6 ماهه نخست امسال در حوزه روابط کار بوده است که تا این لحظه بیش از 3500 نفر ساعت از آموزش های رایگان این اداره کل بهره مند شده اند .

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرد برای همه تشکل های مختلف آموزش های لازم را ارائه خواهند داد و افزود : برای اجرای قانون و احقاق حقوق کارگر و کارفرما هیاتهای تشخیص موظف به بررسی گفته های طرفین به صورت کامل و سپس تحقیق در صورت نیاز با حضور طرفین دعوی باید انجام گیرد .

۲۴ مهر ۱۳۹۳ ۱۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۴۱,۰۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید