دیدار فعالان بخش خصوصی رودان با مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان

فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران اقتصادی شهرستان رودان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این نشست جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی به ارائه مشکلات موجود در این حوزه پرداختند.

عدم صدور پروانه، مشکل سوخت گازوئیل، وثیقه بانکی عدم پرداخت نقدینگی مهیا نبودن زیرساخت های صنعتی، عدم تخصیص بودجه به پروژه های عمرانی از عمده مشکلات مطرح شده توسط فعالان بخش خصوصی عنوان شد

نماینده ی مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه مشکلاتی وجود دارد که زمینه فعالیت سرمایه گذاران را به خوبی فراهم نکرده است.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی افزود: بیشترین مشکلات مردم شهرستان رودان در حوزه کشاورزی می باشد و عدم توجیه برخی از مسوولان و بانک ها این مشکلات را دوچندان کرده است.

نماینده ی مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از اختصاص بودجه ای به بخش کشاورزی و شیلات خبر داد و گفت: برای چهار استان ساحلی کشور مبلغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا کرده است که برای متقاضیان بخش کشاورزی و شیلات در نظر گرفته شده است.

هاشمی خاطرنشان ساخت: این بودجه برای آبزی پروری و ایجاد گلخانه در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان تعیین شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست گفت: در حوزه اشتغال نیاز به حضور پررنگ تر بخش خصوصی می باشد و باید سرمایه گذاران به بحث اشتغال ورود کنند.

بهروز اکرمی افزود: ما نیز باید برای کمک به بحث اشتغال بخش خصوصی را حمایت کنیم و شرایطی را فراهم کنیم که با کمترین مشکلات به فعالیت بپردازند.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی به ما مراجع کنند و ما نیز قول می دهیم که ظرفیت های موجود را در اختیار آنها قرار دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: اگر همکاری مناسب و دوطرفه ای بین دستگاههای اجرایی و سرمایه گذاران ایجاد شود هم در حوزه اشتغال موفق تر خواهیم بود و هم بسیاری از مشکلات سرمایه گذاران مرتفع خواهد شد.

=================================================================================

در راستای اشتغالزایی

تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل تعاون و کار هرمزگان و بسیج سازندگی منعقد شد

در راستای اشتغالزایی، تفاهم نامه فی مابین اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و سازمان بسیج سازندگی استان به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در حاشیه این نشست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه امروز اشتغال به یکی از دغدغه های خانواده ها تبدیل شده، گفت: باید پذیرفت که در حوزه اشتغال مشکلاتی وجود دارد و همه باید نسبت به آن حساس شوند و برای رفع آن تلاش کنند.

"اکرمی" اظهارامیدواری کرد: با امضای این تفاهم نامه، منابع کوچک و ناچیز تجمیع وادغام شده و از تلفیق این منابع بتوان ایجاد شغل کرد و نگرانی های خانواده ها که همان مشکل بیکاری جوانان است، برطرف گردد.

وی برهمگرایی وهمکاری دو دستگاه برای ایجاد اشتغال تاکید واضافه کرد: امضای این تفاهم نامه باید نتایج عینی و ملموس داشته باشد.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان نیز با اشاره به اینکه فرهنگ بسیج ثمره انقلاب است بر استفاده از ظرفیت بسیج برای ایجاد اشتغال بویژه در روستاها تاکید کرد.

سرهنگ "شهرام اسکندری" افزود: امسال که مزین به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی است، بسیج سازندگی بدنبال رفع محرومیت زدایی درمناطق محروم و توانمندسازی خانواده های روستایی وهمچنین ترویج فرهنگ کار و تلاش است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان برای طرحهای مردمی تسهیلات پرداخت می نماید بیان داشت: در شش ماهه اول امسال، برای 621 طرح تسهیلات پرداخت شده که 300 طرح آن تسهیلات دریافت نموده که برای 762 نفر شغل ایجاد شده  و امید است تا پایان سال این میزان اشتغال به یکهزار و 254 مورد افزایش یابد.

رییس سازمان بسیج سازندگی هرمزگان اضافه کرد: این تسهیلات به طرح های تولیدی کشاورزی، شیلات و صنایع دستی پرداخت گردیده است.

به گفته ی وی، پرورش مرغ بومی و سایرماکیان، پرورش میگو وماهی در آب شیرین، پرورش قارچ، صنایع تبدیلی، کشت داربستی از طرح های مهم بسیج سازندگی است که روستائیان می توانند برای گرفتن تسهیلات دراین خصوص اقدام کنند.

قابل ذکر است توسعه کشاورزی و احیای زمین های زراعی بویژه در مناطق روستایی و در قالب تعاونی ها ، توسعه تولیدات آبزیان نظیر پرورش میگو در حاشیه شهرها و روستاهای ساحلی، ایجاد اشتغال در قالب تعاونی های کوچک و مشاغل خانگی، جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت روستاییان به شهرها بواسطه تشکیل تعاونی های زراعی و احیای زمین ها و ایجاد اشتغال و اشاعه ترویج فرهنگ بسیجی در جامعه فعال و قشر کارگران و کارفرمایان استان از مفاد برجسته این تفاهم نامه بود.

===============================================================مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در کمیته اشتغال رودان:

تقویت بخش خصوصی از راههای ایجاد اشتغال مولد و پایدار است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه نرخ بیکاری رودان از متوسط کشوری بالاتر است، گفت: یکی از راه های کاهش این نرخ، تقویت بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در نشست کمیته اشتغال شهرستان رودان، از پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی این شهرستان نسبت به متوسط کشوری خبر داد واظهار داشت:  بالا بودن نرخ بیکاری و پایین بودن نرخ مشارکت یعنی بیماری مزمن اقتصاد آن شهرستان در حوزه اشتغال و هم اکنون اقتصاد رودان در زمینه اشتغال با این بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد منطقه در حوزه اشتغال بیمار است، بیان داشت: باید با برنامه ریزی های علمی، عملی و هدفمند، این بیماری درمان شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به نقش و جایگاه اشتغال در رشد و توسعه همه جانبه، حفظ اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید با استفاده از ظرفیت ها و منابع موجود را مهمترین و اساسی ترین سیاست و رویکرد دولت تدبیر و امید در راستای رفع معضل بیکاری در کشور برشمرد.

اکرمی با بیان اینکه از رهگذر سرمایه گذاری و رشد اقتصادی، اشتغال ایجاد خواهد شد، بر جلب مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران در راستای رشد، توسعه و پویایی اقتصاد و اشتغال در منطقه تاکید کرد و افزود: دولت به تنهایی در زمینه ایجاد شغل موفق نخواهد بود، دولت سیاست گذار و بستر ساز است و ایجاد اشتغال با مشارکت فعال و گسترده بخش خصوصی محقق می شود.

وی اضافه کرد: کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری باید بتواند با جذب سرمایه های بخش خصوصی و ارائه مشاوره های علمی و عملی به سرمایه گذاران و افزایش رشد اقتصادی، دروازه های ایجاد و توسعه اشتغال و اقتصاد منطقه را یکی پس از دیگری بگشاید.

وی لازمه ایجاد اشتغال را رشد اقتصادی مناسب دانست و افزود: برای ایجاد و توسعه اشتغال، حداقل رشد اقتصادی هفت درصدی لازم است و رشد اقتصادی بدون سرمایه گذاری امکانپذیر نخواهد بود.

اکرمی با بیان اینکه کشور در سال 91 رشد اقتصادی منفی شش درصد را تجربه کرد، رشد اقتصادی کنونی کشور را یک و شش دهم درصد عنوان کرد و افزود: باید با تلاش و همت جهادی و جذب سرمایه ها و سرمایه گذاران رشد اقتصادی کشور را افزایش داد..

وی با اشاره به اینکه کشور ما در فرهنگ اشتغال با مشکلاتی روبروست، بیان داشت: هم اکنون افراد برای آن درس می خوانند که جذب ادارات و کار دولتی شوند در حالیکه باید این تفکر و دیدگاه نیاز به اصلاح دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نرخ دانش آموختگان بیکار در هرمزگان را 36 درصد عنوان کرد و ادامه داد: درس خواندن برای آن نیست که فرد تحصیل کرده حتما باید جذب ادارات دولتی شود، تحصیل علم و دانش برای آن است که افراد مفاهیم جدید بیاموزند و با فراگیری این مفاهیم بتوانند کارآفرین باشند و برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند.

اکرمی اظهار کرد: ایجاد و توسعه اشتغال نیازمند عزم و حرکت جهادی ویژه است و با حرف زدن، سخنرانی، خواهش، التماس و کارهای کلیشه ای کاری از پیش نمی رود، باید تنبلی فکری و فیزیکی کنار گذاشته شود و بسترهای رشد و توسعه اشتغال بیش از پیش هموار شود.

وی بر تهیه و تدوین سند اجرایی اشتغال از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تاکید کرد و افزود: کارگروه باید بتواند علاوه بر جذب سرمایه های شهرستان از سایر شهرستان های استان و کشور و حتی کشورهای خارجی، سرمایه جذب کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر باز پس گیری فرصت های شغلی از اتباع بیگانه تاکید کرد و افزود: فرصت های شغلی کشور که توسط اتباع بیگانه اشغال شده باید در اختیار اتباع ایرانی قرار گیرد.

================================================================================= سرپرست نمایندگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی بشاگردمعرفی شد

طی حکمی از سوی"بهروز اکرمی"مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"عبدالعزیز زره زاده" بعنوان سرپرست نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بشاگرد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در این حکم آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی به موجب این ابلاغ با حفظ پست سازمانی به سمت سرپرست نمایندگی تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان بشاگرد منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده، امید است با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای موجود شهرستان و در راستای سیاستهای اجرایی دولت تدبیر و امید در جهت خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی و تعاونگران شهرستان، توسعه فرصتهای شغلی و با نگاه به حفظ، توسعه و پایداری بنگاههای اقتصادی موفق و مؤید باشید. توفیق شما را در انجام وظایفی که بر عهده دارید از درگاه خداوند متعال مسألت می نمایم.

قابل ذکر است که مراسم معارفه سرپرست نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشاگرد با حضور" اسفندیاری"نماینده عالی دولت و فرمانداربشاگرد، "سید جواد نصرتی علمداری"مشاور اجرایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و "سید علی هاشمی"رییس حراست این اداره کل انجام شد.

======================================================================

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

صنایع تولیدی شهرستان رودان باید احیا شوند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، ضمن بازدید از شهرک صنعتی رودان، خواستار فعالیت بیشتر بخش خصوصی در زمینه اشتغال و تولید شد و گفت: صنایع تولیدی این شهرستان باید احیا شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این بازدید، سرمایه گذاران بخش تولید به ارائه مشکلات موجود در این حوزه پرداختند و خواستار حمایت بیشتر مسوولان از سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی شدند.

این فعالان، نبود وامهای مناسب برای سرمایه گذاران، عدم همکاری دستگاه های اجرایی استان و شهرستان، فراهم نبودن زیرساخت های مورد نیاز و نبود نیروهای متخصص در منطقه را از جمله مشکلات موجود در این بخش نام بردند.

"اکرمی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، در زمینه همکاری مناسب با فعالان بخش خصوصی تاکید کرد و از دعوت این فعالان و سرمایه گذاران در جلسه ی کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال استان خبر داد.

وی، بخش خصوصی را یکی از ارکان تاثیرگذار در زمینه اشتغال نام برد و گفت: دولت باید حمایت مناسبی از بخش خصوصی داشته باشد و ما نیز تمامی ظرفیت خود را برای حمایت از این بخش به کار می گیریم.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه خوب و مناسبی در شهرک صنعتی رودان وجود دارد که این صنایع باید دوباره احیا شوند و به چرخه تولید، اشتغال و اقتصاد شهرستان کمک کنند.  

===================================================

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان از پروژه ی مسکن مهر رودان بازدید کرد

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی هرمزگان، معاونان تعاون واشتغال و دیگر مسوولان اجرایی استان و شهرستان از پروژه ی مسکن مهر رودان بازدید و با تشکیل جلسه ای با مدیران عامل تعاونی ها مشکلات موجود در این پروژه را بررسی کردند.

در این جلسه عدم تکمیل زیرساخت ها و کمبود فضای سبز از جمله مشکلات مطرح شده تعاونی های مسکن مهر رودان بود.

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی هرمزگان در این جلسه از حمایت جدی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از پروژه ی مسکن مهر رودان خبرداد و گفت: تمامی مشکلات موجود در این پروژه را پیگیری می کنیم و با شخص استاندار در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

"بهروز اکرمی" افزود: هر جایی که بحث مردم و حق و حقوق آنها مطرح است ما نباید هیچ کوتاهی داشته باشیم و کوتاهی دستگاه های اجرایی در این زمینه به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 

 

۲۶ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱
کد خبر : ۴۱,۰۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید