خدمت رسانی به کارگران و بسیجیان جامعه تولید و تعاون و تلاش که از سختکوش ترین اقشار جامعه هستند افتخار ماست.

نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و نماینده بنیاد تعاون سپاه ، شرکت نگار نصر بمنظور بررسی راههای ایجاد فرصتهای شغلی و اشتغال بسیجیان و روستائیان تشکیل شد.

در این جلسه غنیان ضمن تبیین سیاستهای اقتصاد مقاومتی و استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بکارگیری و استفاده از توانمندیهای موجود و استفاده بهینه از نیروهای استانی در کنار امکانات  فن آوری  افزودند؛ عظم ملی تنها از راه مشارکت مردم و حضور فعال آنها در عرصه های اقتصادی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تحقق این مهم، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از هیچ کوششی  برای مشارکت دادن مردم و کمک به افزایش بهره وری و فن آوری  نیروی انسانی دریغ نخواهد کرد و در کنار برادران سپاه و بسیجبرای ایجاد اشتغال پایدار تلاش خواهد نمود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اذعان داشت: خدمت رسانی به کارگران، بسیجیان و جامعه تولید و تلاش و تعاون که از  سختکوش ترین اقشار جامعه هستند افتخار ماست.

شیخ طاهری نیز در ادامه ضمن اشاره به فعالیتهای نگار نصر و فعالیتهای انجام شده در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی ،ایجاد اشتغال جوانان، کمک به توسعه روستاها و احیای مشاغلی که در گذشته در روستا وجود داشته و روستا قطب را قطب تولید نموده و در حال حاضر بنا به دلایلی کنار گذاشته شده اند اشاره نمود و خاطر نشان کرد: در سال جاری به واسطه بانک مهر 20 میلیارد تومان به صورت تسهیلات قرض الحسنه وام 16 % به بسیجیان و فعالان اقتصادی شهر و روستا پرداخت شده است و با توجه به اینکه این فعالیتها نیاز به پشتیبان دارد؛ نیازمند همکاری دستگاههای اجرایی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت ایجاد و تشکیل تعاونی  است.

وی اظهار نمود:در طول تابستان گذشته بسیجیان در قالب  گروههای همیاری اردوهای جهادی به روستاهای محروم کشور رفته و در جهت آبادانی و کمک به توسعه و تولید کنندگان روستاها با حضور آنها اقدام نموده اند.

در پایان غیاث الدین مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص نوع تعاونی و نحوه تشکیل مطالبی را بیان نمودند.

در این جلسه مقرر گردید، کارشناسان دو دستگاه نسبت به فرایند اجرا و تنظیم تفاهم نامه اقدامات لازم را مبذول دارند.

۲۶ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۶
کد خبر : ۴۱,۰۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید