معاون امور تعاون وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری سفرکرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری مهندس شیوندی مدیرکل از سفر مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

مهندس شیوندی اظهار داشت معاون وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی در امور تعاون جهت بازدید ازبرخی طرح های 51تعاونی افتتاح شده در سال جاری به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرد که دراین سفر ضمن ملاقات معاون وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی با استاندار استان از شرکت تعاونی تفریحی اقامتی صبا شهرکرد، شرکت تعاونی تولیدی جوجه یکروزه شهرکرد و شرکت تعاونی علمی کاربردی پیام شهرکرد ،شرکت تعاونی تولید بلدرچین فارسان ،شرکت تعاونی تعمیرات و امداد خودرو نوین گسترشهرستان فارسان بازدید کرد.

مهندس کلانتری در این سفر به فعالیت بیش از 103 هزار تعاونی دربخش های مختلف در کشور اشاره کرد و گفت روند تشکیل تعاونی ها متناسب با ظرفیت استان ها است وتا پایان سال 10 درصد به تعاونی های موجود اضافه خواهد شد.

وی افزود بخش تعاون در جهت گسترش اشتغال ،درآمد وایجاد رفاه و کاهش فاصله طبقاتی نقش مهمی دارد که ایجاد تعاونی های دانش بنیان در اولویت طرح ها ی تعاونی جدید در کشور است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اظهار کرد امسال 550 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها پرداخت می شود که این میزان اعتبارات مصوب مجلس است و طی تفاهمی که با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری منعقد شده است این اعتبارات تا پایان سال تخصیص داده می شود که این اعتبارات جزء وجوه اداره شده است.

مهندس کلانتری تصریح کرد این میزان اعتبارات در اختیار بانک توسعه تعاون قرار می گیرد.وی گفت استان چهارمحال و بختیاری با دوهزارو300 تعاونی فعال از نظر رتبه بندی رتبه 6 کشوردر بین استانها را به خود اختصاص داده است و با احتساب جمعیت جزء استانهای برتر در کشور است.

سید حمید کلانتری گفت روند تشکیل تعاونی ها متناسب با ظرفیت سازی است که با توجه به شرایط هراستان فراهم می شود و این موجب توسعه تعاونی ها می شود و هدف وزارتخانه ارتقاء کیفیت تعاونی ها است که تعاونی های موجود را کارآمدتر کند تا با حداکثرظرفیت فعالیت کنند.وی افزود 70 درصد اعتبارات بانک توسعه تعاون در قالب تسهیلات به تعاونی ها اختصاص داده میشود .

مهندس کلانتری بیان داشت با توجه به اینکه تعاونی ها شبکه های ثروتمندی هستند سیاست وزارتخانه بر اینست که بین شبکه تعاونی ها تعاملات اقتصادی گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در صندوق ضمانت تعاون یک برنامه جدیدی رونمایی شده است گفت این صندوق تمام معاملات بین تعاونی ها را تضمین می کند و این باعث می شود که تعاونی ها بتوانند معاملات نسیه و غیر نقدی را با یکدیگر داشته باشند که از این طریق بخش زیادی از مشکلات معاملات تعاونی ها با چرخه اقتصادی مناسب برطرف شود و ضمانت این صندوق محدودیتی ندارد و نسبت به معاملاتی که دارد می توانند همه آنها را ضمانت کند.

معاون وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی گفت برای ایجاد هماهنگی،همفکری و حمایت از تعاونی ها طرحی به استانداران پیشنهاد شده است که با تشکیل ستاد هماهنگی و توسعه تعاون در استانداریها به ریاست استاندار و عضویت دستگاههای ذیربط که در حوزه تعاون می توانند موثر باشند (اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی،جهادکشاورزی،صنعت معدن و تجارت،راه و شهرسازی ،سیستم بانکی و اقتصاد و دارائی) با برنامه ریزی مناسب ،انسجام درون تعاونی ها را  تقویت و در تولید و ترویج تعاون قدمهای موثری را در هراستان بردارند که این ستاد در سه استان مازندران ،اردبیل و چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده است .

 

                                    روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری 

۲۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۸:۵۵
کد خبر : ۴۱,۰۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید