مدیرکل تعاون وکار هرمزگان: 74 درصد حوادث ناشی از کار در کارگاههای فاقد کمیته حفاظت فنی می باشد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در شش ماهه اول امسال، 74 درصد حوادث ناشی از کار در کارگاههای فاقد کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار اتفاق افتاده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" افزود: از مجموع این حوادث40 درصد در بخش ساختمانی و60 درصد نیز در بخش های صنعتی و خدماتی می باشد.

وی اضافه کرد: در شش ماه اول امسال، 711 مورد بازرسی از کارگاههای مشمول بعمل آمده که 46 درصد در بخش ساختمان، 42 درصد خدمات و مابقی نیز در بخش صنعت انجام شده است.

اکرمی اظهارداشت: بیشترین حوادث ناشی از کار در شش ماهه اول سال مربوط به بخش ساختمان با 50 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از حوادث، ناشی از خطاهای انسانی است که می توان با آموزش، نظارت مسئولین ایمنی وسرپرستان کارگاه شاهد کاهش حوادث در محیط کار باشیم تصریح کرد: بعضی از عوامل زمینه ساز خطر شامل تکرارفرآیند، حواس پرتی وعدم تشخیص موقعیت ومیزان خطر موجب بروز حوادث می گردد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، با اشاره به اینکه یکی از اصول صیانت از نیروی کار، توسعه فرهنگ ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای کارگری است، بیان داشت: کارفرمایان مکلفند پیش از بکارگیری کارگران و کارآموزان نسبت به آموزش های ایمنی متناسب با نوع کار به آنان از طریق مراجع ذی صلاح اقدام کنند وکارگران نیز در محل کار، نقاط خطر را به مافوق خود ( سرپرستان ومسئولین ایمنی کارگاه)  گزارش نمایند.

وی در خصوص احساس مسئولیت دستگاههای وظیفه مدار دردستگاههای اجرایی بیان داشت: دستگاههای اجرایی مکلفند با پیمانکارانی قرارداد پیمان منعقد نمایند که دارای گواهینامه صلاحیت ایمنی از ادارات کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استانها باشند در غیراینصورت درصورت بروز هرگونه حادثه ناشی از کار، مدیردستگاه در برابر مراجع قضایی  پاسخگو خواهد بود.

======================================================================================

مصوبه عدم کسر حق بیمه از بن نقدی کارگری ابلاغ شد

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: مصوبه جلسه شورای عالی کار در مورد عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "محمدعلی سلیمی" با بیان اینکه پس از تعیین اقلام مصرفی خانوار به میزان 800 هزار ریال بعنوان مزایای رفاهی وانگیزه‌ای توسط شورای عالی کار، سازمان تامین اجتماعی اخیرا و برخلاف سالهای قبل اقدام به دریافت حق بیمه از کارگران و کارفرمایان بابت کمک هزینه اقلام مذکور نموده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعریف واژه کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) در تبصره 3 ماده 36 قانون کار همراه با عائله مندی و کمک هزینه مسکن و ... آمده و از نظر ماهیت در ردیف مزایای رفاهی و انگیزه‌ای قرار دارد، جزء مزد ثابت و مزد مبنا محسوب نمی‌شود، بنابراین سازمان تامین اجتماعی از تاریخ 1/4/93 نمی‌تواند آن را به تنهایی و یا همراه با سایر اقلام دیگر مشمول کسور بیمه و بازنشستگی بداند.

======================================================================================

در راستای امنیت شغلی زنان

اخراج زنان کارگر تا پایان دو سالگی فرزندانشان ممنوع اعلام شد

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  اخراج کارگران زن و تغییر شغل و نقل و انتقال آنان، جز با رضایت خودشان، در ایام مرخصی زایمان و تا زمان اتمام دوران شیردهی ممنوع می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "محمدعلی سلیمی" افزود: با توجه به بند ۳ سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و بند ۳ بخشنامه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع اجرای سیاست های جمعیتی مذکور و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۳ قانون ترویج تغذیه با شیر مادر، مصوب ۷۴، مبنی بر تأمین امنیت شغلی مادران، پس از پایان مرخصی زایمان و در حین شیر دهی ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون ترویج تغذیه با شیر مادر اصلاحی سال 1383 که تغییر شغل و نقل و انتقال مادران در ایام شیر دهی را جز با رضایت خوشان ممنوع دانسته است و با توجه به حکومت این مواد بر بند (د) ماده ۲۱ و مواد ۲۷ و ۱۶۵ قانون کار اعلام می دارد: اخراج زنان کارگر در ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی ( تا پایان دو سالگی کودک) ممنوع است.

سلیمی افزود: در خصوص زنان کارگر دارای قرارداد کار موقت شاغل در کارهای ماهیتا مستمر چنانچه تاریخ اتمام قرارداد کار مدت موقت با ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی وی تلاقی یابد تاریخ خاتمه قرارداد کار به پس از ایام شیردهی انتقال خواهد یافت. و مدت قراداد این قبیل کارگران تا میزان باقیمانده از ایام شیردهی افزایش خواهد یافت.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: در خصوص زنان کارگر دارای قرارداد موقت شاغل در کارهای ماهیتا غیرمستمر چنانچه تاریخ اتمام قراداد یا کار معین با ایام مرخصی زایمان یا دوران شیردهی تلاقی یابد در ایام شیردهی مادام که کار باقی است قرارداد خاتمه نخواهد یافت.

وی اضافه کرد: همچنین در رابطه سه سویه کار موضوع ماده (13) قانون کار، حتی در صورت تغییر پیمانکار در ایام مرخصی زایمان و شیردهی، فسخ یا خاتمه قرارداد کار، کارگر زن مجوزی ندارد و با بقای کار و کارگاه کارفرمای اصلی و پیمانکار جدید مکلف به ادامه کار کارگر زن تا پایان دوران شیردهی خواهند بود.   

 

۲۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۸:۵۹
کد خبر : ۴۱,۰۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید