معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: تشکیل نخستین تعاونی سهامی عام در شوش دانیال

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از ایجاد نخستین شرکت تعاونی سهامی عام منطقه ویژه اقتصادی آپادانای شوش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، عبدالکریم انصاری زاده عنوان کرد:‌ شرکت های تعاونی سهامی عام با هدف جمع آوری سرمایه های کوچک مردم و هدایت آن ها به سوی فعالیت های اقتصادی ایجاد می شوند و از جمله امتیازهای تاسیس این شرکت های تعاونی برخورداری هر فرد از حق رای به اندازه سرمایه خود است.
وی گفت:‌شرکت تعاونی سهامی عام منطقه ویژه اقتصادی آپادانای شوش که با 212 نفر عضو و سرمایه اولیه یک صد میلیارد ریال در شهرستان شوش به ثبت رسیده است در عرصه های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالاو خدمات، عملیات ترخیص کالا از گمرکات کشور و کلیه امور مرتبط، سرمایه گذاری و فعالیت در بخش گردشگری، صنعتی و کشاورزی، ایجاد مراکز تجاری، اداری و درمانی، ساخت مجتمع رفاهی و فرهنگی، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و ... فعالیت خواهد کرد.
انصاری‌زاده اظهارکرد: مزایای تعاونی سهامی عام نسبت به سهامی خاص بهره‌مندی از تخفیف 25 درصدی در مالیات، 20 درصد حمایت از سوی دولت و مشاوره برای ارتقای بهره‌وری و آموزش کارآفرینی است. این مزایا بر اساس قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 در نظر گرفته شده و همچنین از مزایای مهم دیگر تعاونی‌های سهامی عام امکان پذیرش در بورس است.
گفتنی است: شرکت تعاونی سهامی عام منطقه ویژه اقتصادی آپادانای شوش چهارمین شرکت تعاونی سهامی عام در خوزستان است که از سوی اداره ثبت اسناد و املاک استان تاکنون به ثبت رسیده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۴۱,۰۹۵
کلیدواژه ها: تعاونی سهامی عام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید