معاون امور تعاون وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی اعلام کرد : هفت برنامه تحول آفرین در بخش تعاون در سراسر کشور

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشستی با اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون و تعاونگران اصفهانی بیان کرد: هفت برنامه راهبردی با عنوان هفت "ت" تحول در بخش تعاون در وزارت تدوین شده است.

حمید کلانتری در این جلسه گفت: بخش تعاون ظرفیت های استفاده نشده زیادی دارد و راهکارهای زیادی می تواند به پیش روی آن قرار گیرد تا بسیاری از سرمایه و درآمد شناسایی نشده دارد که باید شناسایی و بهره برداری شود. 
وی در خصوص توانمندی های استان اصفهان گفت : استان اصفهان با وجود مردم خلاق و اندیشمند و با تجربه جزو استان های مشاوره دهنده، پیشنهاد دهنده و مدعی است که در عرصه ملی می توان از نظرات آنها بهره برد.
کلانتری افزود: واقعیت های موجود در بخش تعاون را باید پذیرفت و باید به دنبال برون رفت از مسائل بخش تعاون در سطح استان ها باشیم. 
وی با بیان اینکه ما متولیان بخش تعاون در کشور هستیم گفت: حرکت جدی بخش تعاون از هفته تعاون امسال آغاز شده است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هفته تعاون فرصت خوبی برای معرفی اتاق تعاون و ظرفیت های آن است گفت: اتاق تعاون لازم است حوزه فعالیتی خود را گسترش دهد ودر برنامه های هفته تعاون نقش پررنگ تری را ایفا کند.
وی در خصوص هفت برنامه تحول بخش تعاون گفت: تعامل و همکاری وجه اشتراک این 7 برنامه است که با تلاش جمعی تعاونگران تحول بزرگی را در این بخش باید ایجاد کرد.
کلانتری گفت: رفع مشکلات "ترویج فرهنگ تعاون"، "توسعه مجموعه مدیریت تعاون" به ویژه در حوزه نظارتی و "توسعه و تحکیم تعاملات شبکه ای در تعاون" سه برنامه اول از برنامه تحول بخش تعاون است.
وی "توسعه همکاری بین بخشی"، "تامین منابع مالی مشوق ها"،" توسعه برند و بازار تعاونی"و "تعمیم نظارت در تعاونی ها" را چهار بند دیگر برنامه برشمرد و گفت: نکته مهم در اجرای این برنامه نوع نگاه به نحوه اجرای برنامه هاست.
وی افزود: تمام ظرفیت های تعاون از جمله نیروهای خوش فکر، بیمه، دانشگاه، صندوق، بانک را باید کنار هم بگذاریم و در راستای یک بردار هماهنگ حرکت کنیم تا به موفقیت برسیم.
کلانتری همچنین گفت: در بخش تعاون موفقیت های قابل توجهی وجود دارد که نشان دهنده حضور مدیران موفق در شرکت های تعاونی است. 
وی تصریح کرد: تعاونی های با مدیران موفق از اشتغال خوبی بهره مند هستند و در شرایط تحریم کشور نسبت به واحد های خصوصی پایداری بیشتری دارند و اشتغال کمتری را از دست دادند.
وی با اشاره فعالیت ها اتاق تعاون گفت: هدف اصلی اتاق تعاون باید رشد بخش تعاون باشدو لازم است در انتخابات اتاق معیار های تخصص تعهد صداقت و روحیه همکاری را برای افراد کاندید مد نظر قررار دهیم.

تصاویر

۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۴۱
روابط عمومی اداره کمل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۴۱,۱۲۱
کلیدواژه ها: معاون امور تعاون وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی: هفت برنامه تحول آفرین در بخش تعاون در سراسر کشور

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید