مدیرکل تعاون و کار هرمزگان: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند عزم همگانی و آگاهی بخشی است

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: برای مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن علاوه بر عزم همگانی، آگاهی بخشی در میان اقشار مختلف جامعه نیز ضروری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" درهشتمین نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان که بمنظور ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین دستگاههای زیرمجموعه و به میزبانی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برگزار شد، با اشاره به اینکه جامعه هدف وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی گسترده است و این موضوع نشان دهنده اهمیت این وزارتخانه و مسئولیت مهمی است که هر یک از مدیران این مجموعه ها برعهده دارند، افزود: برای از بین بردن و کاهش آسیب های اجتماعی، ابتدا باید مشکلات اساسی جامعه را که سبب ایجاد آسیب ها می شود،شناسایی و برنامه جامعی در این خصوص تدوین شود.

وی با بیان اینکه هر کدام از دستگاههای متولی بر اساس دیدگاههای خود به معضلات اجتماعی می پردازند، بیان داشت: متولیان نباید در خصوص آسیب های اجتماعی به دنبال آمار باشند بلکه باید بین دستگاهها تقسیم کار صورت پذیرد و فعالیتهایی انجام گیرد که سطح آسیب های اجتماعی در جامعه را کاهش داد.

اکرمی بر تهیه فهرستی از آسیب های اولویت دار استان از طریق شناسنامه اجتماعی تاکید و اضافه کرد: اطلاعات این شناسنامه در بانک اطلاعات جمع آوری شود تا مبنای برنامه ریزی مسوولان قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به عملکرد یکساله دولت تدبیر وامید اشاره کرد وگفت: یکی از تلاش های مهم یک ساله دولت یازدهم توجه به دو مقوله بیمه درمانی و بازنشستگی ومستمری بگیری است که در این خصوص از طریق بیمه سلامت و تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستائیان و عشایر، جامعه هدف را تحت پوشش قرار داده است.

اکرمی اضافه کرد: افراد جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که از هیچ گونه بیمه مستمری برخوردار نیستند نیز می توانند تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفته و از مزایای آن استفاده کنند.

این مقام مسوول با اشاره به گستردگی و تنوع وظایف وزات متبوع و همچنین جامعه هدف زیاد، خواستار استفاده از امکانات مادی و معنوی و استفاده از پتانسیل های و ظرفیتها در راستای اهداف وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی شد و بیان داشت: جلسات شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارتخانه در استان باید فعال و کاربردی باشد و دستگاهها در جهت هم افزایی ئ هم پوشانی با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

اکرمی در پایان اظهار داشت: با گذشت یکسال از فعالیت دولت تدبیر و امید، نگاه بیرونی نسبت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نگاهی مثبت بوده و بیشتر اقداماتی که صورت گرفته مربوط به طرح های کلان از جمله بخش سلامت است و خدماتی که در این حوزه اتفاق افتاده است بی سابقه بوده است.

======================================================================================

  مدیرکل تعاون و کار هرمزگان: کاریابی های کم کار و غیرفعال هرمزگان لغو امتیاز می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به فعالیت 23 کاریابی دارای مجوز رسمی در سطح استان گفت: آن دسته از دفاتر مشاوره شغلی غیردولتی که نتوانند در حد انتظار ظاهر شوند، در یک فرجه زمانی مشخص لغو امتیاز خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در دومین جلسه هیئت استانی کاریابی‌های غیر دولتی که بمنظور بررسی وضعیت عملکرد موسسات کاریابی برگزار شد، با بیان اینکه کاریابی ها باید حضوری فعال داشته باشند، افزود:  کاریابی‌ها با توجه به نقش و رسالتی که دارند باید در شناخت دقیق بازار کار و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان استان در هدایت نیروی کار برای فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و شناسایی فرصتهای شغلی تلاش بیشتری نمایند.

وی بر نظارت دقیق کاریابی ها تاکید و اضافه کرد: کاریابی‌هایی که عملکرد ضعیفی از خود نشان بدهند کم کاری آنان ثبت و در صورت تکرار، حذف و کاریابی‌های جدید جایگزین آنها خواهند شد.

اکرمی با بیان اینکه کاریابی ها بهترین مکان برای ضابطه مند کردن بازار کار استان می باشند، اظهار داشت: نقش کاربی ها باید در حوزه اشتغال و اقتصاد پر رنگ تر شود.

  این مقام مسوول، در ادامه به طرح توسعه جاسک اشاره کرد و گفت: اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان آمادگی خود را از متقاضیان ایجاد کاریابی در این شهرستان اعلام می دارد.   

وی همچنین از آغاز ثبت نام آموزش هنر تراش سنگ های قیمتی در کشور خبر داد و گفت:علاقه‌مندان جهت ثبت نام می توانند به آدرس اینترنتیwww.ggia.ir مراجعه کنند و در صورت به حد نصاب رسیدن هنرآموزان استان، آموزش این هنر در استان صورت خواهد پذیرفت.

======================================================================================

برگزاری آزمون طرح طبقه بندی مشاغل در هرمزگان

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری آزمون طرح طبقه بندی مشاغل در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "محمدعلی سلیمی" افزود: افرادی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند، جهت عضویت در کمیته های مشاغل باید ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان واجد شرایط شرکت در این طرح می‌توانند برای نام‌نویسی و شرکت در این آزمون تا هشتم آبان ماه به ساختمان شماره 2اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان واحد روابط کار مراجعه کنند.

بر اساس ماده 49 قانون کار‌، کمیته‌های طبقه‌بندی مشاغل در واحد‌های تولیدی و صنعتی بالای 50 نفر‌، شرکت‌های خدماتی و پیمانکاری با هر تعداد نیرو‌، تشکیل می‌شوند و مهم‌ترین وظایف آنها شامل اعلام نظر در ارتباط با ارتقا و تغییر شغل کارکنان، تطبیق وضع کارکنان جدیدالاستخدام با طرح طبقه‌بندی ‌و ‌بررسی شناسنامه‌های شغلی جدید ‌و رسیدگی به درخواست‌ها و اعتراضات کارگران است

 

 

۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۲۰
کد خبر : ۴۱,۱۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید