مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد : ساماندهی وضعیت اتباع خارجی یک ضرورت برای هدفمندی اشتغال داخلی است

جلسه هیئت فنی اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد به منظور هماهنگی در خصوص انسجام امور مربوط به صدور و تبدیل روادید کار اتباع خارجی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد جلسه هیئت فنی اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان با حضور محمدرضا کرمانشاهی نماینده وزارت امور خارجه در استان، محمدحسین ریاحی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی،فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال در این اداره کل برگزار شد.

ریاحی با ابراز خرسندی از فعالیت نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد،در رابطه با نحوه به کار گیری اتباع بیگانه گفت:عده بسیاری از این افراد بدون رعایت مبادی قانونی، مشغول به فعالیت می باشند،که اگر برنامه ریزی های کنترلی و تغییر فضاهای شغلی به سمتی که بتواند نیروی کار ایرانی را جذب نماید هدایت شود،زمینه حل بسیاری از مشکلات موجود اشتغال و اقتصاد کشور فراهم می گردد.

وی اظهار داشت؛با ساماندهی وضعیت انباع خارجی می توانیم نیروی اشتغال داخلی را هدفمند و در کاهش نرخ بیکاری موثر واقع شویم.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود؛ دفاتر متعدد اقتصادی ایران در خارج از کشور مشغول انجام فعالیت های متفاوت می باشند که متاسفانه تعامل ما با این دفاتر بسیار ضعیف می باشد که با وجود نمایندگی دفتر امور خارجه در یزد می توانیم از ظرفیت های موجود بهره مند شویم.

ریاحی در ادمه بیان کرد:می توان با همکاری نمایندگی مذکور،شرایط اقتصادی و شغلی داخلی و  کشورهای دیگر را بررسی و در قالب تفاهم و توافق نامه هایی از ظرفیت های موجود در زیر چتر حمایتی خودمان درسطح بین المللی بهره مند گردیم تا شرایط سرمایه گذاری و اعلام آمادگی برای فعالیت مشارکتی از سوی کشورها فراهم و افزایش یابد.

در پایان ضمن بحث و تبادل نظر در حوزه موضوعات مطرح شده،کرمانشاهی نماینده وزارت امور خارجه،امکان انجام موارد فوق توسط آن نمایندگی را پس از رایزنی با مرکز و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم مقدور دانست.
۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۲۷
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۴۱,۱۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید