مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در گفتگو با برنامه تلنگر: آموزش های مهارتی ورود فارغ التحصیلان به بازار کار را تسهیل می کند

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: آموزش های مهارتی همگام با آموزشهای نظری، راهکار ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به بازار کار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در گفتگوی تلویزیونی برنامه"تلنگر"، داشتن مهارت در اشتغال پایدار را موثر خواند و افزود: دانش آموختگان باید در کنار تحصیلات دانشگاهی، آموزش‌های مورد نیاز بازار کار را نیز فرا بگیرند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال یک وظیفه فرابخشی است و همه دستگاهها و نهادها باید مشارکت داشته باشند، اظهارداشت: وظیفه اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی، رصد کردن و تنظیم بازار کار استان می باشد.

این مقام مسوول در ادامه بیان داشت: یکی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید، حفظ سطح اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید است که در راستای این هدف، این اداره کل اقدامات اساسی از جمله شناسایی طرح های مشکل دار با حضور مدیران دستگاههای اجرایی وبانکها واتخاذ تصمیمات برای رفع این مشکلات، برقراری ارتباط علمی و منطقی بین بازار کار و دانشگاه، عملیاتی کردن طرح حهای راکد از جمله طرحهای شیلاتی و نیازسنجی بازار کار را انجام داده است.

وی با اشاره به نرخ بیکاری استان گفت: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی رابطه مستقیمی با کاهش نرخ بیکاری دارد که نرخ مشارکت اقتصادی استان نسبت به میانگین کشوری پایین است و در این زمینه نرخ مشارکت زنان استان بسیار پایین است و بانوان باید در حوزه مشارکت خای اقتصادی فعالیتهای خود را افزایش دهند.

اکرمی اضافه کرد: همچنین برای حمایت از بخش خصوصی بمنظور ایجاد اشتغال، امسال یک هزار و500 میلیارد ریال اعتبار به طرح های نیمه تمام، طرح های توسعه ای و سرمایه در گردش در استان اختصاص یافته که اعتبار یاد شده بصورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به گفته ی اکرمی، راه اندازی کانون کارآفرینان استان نیز یکی از اقداماتی است که برای کاهش بیکاری در استان انجام شده است.

"تلنگربرنامه ای با ساختار گزارشی است که در سیمای خلیج فارس تهیه و تولید می شود، پوشش اتفاقات شهری، رخدادهای اجتماعی و معضلات شهری از اهداف این برنامه است ومهمترین ویژگی این برنامه اطلاع رسانی به موقع به مخاطبان می باشد.

======================================================================================

به مشمولان دریافت سبد غذایی پیامک ارسال می شود

آغاز مرحله دوم طرح امنیت غذایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به آغاز مرحله دوم طرح امنیت غذایی گفت: به مشمولان دریافت سبد غذایی، پیامک ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"بهروز اکرمی" با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور در استان نیز آغاز شده است، افزود: علاوه بر ارسال پیامک، به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی از طریق مددکاران حمایتی نیز اطلاع رسانی می شود و مشمولان نباید قبل از اطلاع رسانی از این دو طریق، برای دریافت سبد غذایی خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: خانوارهایی که در طرح امنیت غذایی قرار می گیرند چهار ماه فرصت دارند برای دریافت کالاهای خود از فروشگاههای زنجیره ای اتکاء و رفاه و اتحادیه مصرف کارکنان دولت، فرهنگیان و امکان در سطح استان اقدام کنند.

بسته سبد غذایی شامل هفت قلم کالای اساسی شامل گوشت، مرغ، روغن، برنج، حبوبات، لبنیات و رب گوجه فرنگی می باشد.

وی بیان داشت: در این طرح، برای خانوارهای یک نفره سیصد هزار ریال، خانوار دو نفره ششصد هزار ریال و خانوارهای بیش از دو نفر به ازای هر نفر اضافی یکصد هزار ریال و در هر خانوار حداکثر یک میلیون و دویست هزار ریال درنظر گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: مجموع مشمولان این طرح در استان هرمزگان که افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددجویان بزیستی هستند، 69 هزار و 831 خانوار می باشند.

 

<:xml>
۳۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۳
کد خبر : ۴۱,۱۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید