رییس کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان: بخش خدمات بیشترین میزان اشتغال هرمزگان را به خود اختصاص داده است

رییس کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان گفت: بر اساس بررسی وضعیت اشتغال استان، خدمات بیشترین میزان اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان،"دریانورد" در سومین نشست کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان افزود: سهم اشتغال استان در بخش خدمات بیش از 50 درصد است و در بین سایر استان، هرمزگان رتبه پنجم را دارد.

وی اضافه کرد: سهم زنان استان در بخش خدمات از میانگین کشوری بالاتر است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان در خصوص محاسبه نرخ بیکاری در کشور اظهارداشت: مرکز آمار ایران هر سال درصدی از جمعیت کشور را انتخاب و بر اساس شاخص های مرتبط، میزان بیکاری را سنجش و نتیجه آن را به کل کشور تعمیم می دهد که نرخ بیکاری استان  هفت و چهار درصد است که نسبت به میانگین کشوری مناسب است اما این وضعیت در بین زنان، جوانان و مناطق روستایی استان چندان مطلوب نیست.

وی اضافه کرد: بخش اعظم جوان استان، مشغول تحصیل در دانشگاهها هستند که پس از فارغ التحصیلی، موج جدید جویای کار به بازار کار روی می آورند که باید برای ایجاد اشتغال سال های آینده، برنامه ریزی کرد.

دریانورد در ادامه بیان کرد: دولت به منظور ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار، مصوبات و بخشنامه های تسهیل کننده کسب وکار را برای اعطای تسهیلات از طریق صندوق کارآفرینی امید برای توسعه و گسترش مشاغل خانگی و کوچک و واحدهای تولیدی حائزشرایط و همچنین اعطای تسهیلات برای طرح های با مقیاس وسیع از طریق صندوق توسعه ملی با استفاده از مجوزهای سال جدید اعلام و ابلاغ کرده است.

۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲
کد خبر : ۴۹,۶۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید