مدیرکل تعاون،کار و رفاه خوزستان:خروجی دانشگاه ها براساس نیاز بازار کار نیست

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت:خروجی دانشگاه ها و دانش آموختگان دانشگاهی بر اساس نیاز بازار کار نیست و همین مهم باعث افزایش آمار سالانه بیکاران می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفایی در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیران در محل اداره کل فنی و حرفه ای خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ایرادهایی که می توان به نظام آموزشی کشور گرفت پرورش نیروهایی در دانشگاه هاست که متناسب با بازرا کار مورد نیاز جامعه نیست.

و ی گفت: بیش تر افرادی که بیکار هستند حرفه و مهارتی ندارند، و آموزش فنی و حرفه ای با محوریت قانون کار می تواند افراد کاردانی را در بازار کار پرورش دهد.

صفایی با اشاره به ادغام سه وزارت خانه تعاون، رفاه اجتماعی و کار بیان کرد: ادغام این سه وزارت خانه مزیت هایی را داشته است که از آن جمله می توان به اعطای تسهیلات بیشتر به بخش اشتغال اشاره کرد هر چند هنوز انسجام و پیوستگی که باید بین این سه وزارت خانه انجام بگیرد صورت نگرفته است.مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به ظرفیت بسیار خوب بانک توسعه تعاون در ایجاد اشتغال افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از منابع اشتغالزایی می تواند برای اشتغالزایی در طرح های مختلف وارد عمل شود.

صفایی گفت: باید به کسب و کار های کوچک رونق بخشید. حمایت از راه اندازی کسب و کارهای کوچک با استفاده از تمامی دستگاه های مربوط می تواند به بازار کار و ایجاد فرصت های شغلی کمک کند.

۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایرنا |
کد خبر : ۴۹,۷۰۵
کلیدواژه ها: دانشگاه ها+ بازار کار+بیکاری+فنی و حرفه ای+هوشمند صفائی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید