مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد: گردشگری موتور محرک اقتصادی و کارآفرینی است

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد با مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد دیدار و به تبادل نظر در حوزه فعالیت های مشترک پرداختند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در این نشست محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر پویایی صنعت گردشگری،گفت: این فرصت در استان اگر در مسیر برنامه ریزی کاربردی قرار گیرد،به عنوان موتور محرک اقتصادی و کارآفرینی در حل بسیاری از معضلات پیش رو موثر واقع خواهد شد.

محمد حسین ریاحی بیان کرد:نگاه ما باید از اجرا به سمت حمایتی شدن حرکت و  در حوزه های کارآفرینی،تعاون و یا در قالب مشاغل خرد با صنعت گردشگری نیز پیوند مناسبی برقرار تا از شرایط ویژه استان نهایت بهره برداری محقق شود.

وی تشریح کرد: توسعه  مشاغل سبز در حوزه های مختلف صنایع دستی و فرهنگ سازی در زمینه تولید محصولاتی که عامه پسند باشد در کنار حفظ نمادها و آثار باستانی استان یزد،اهمیت ویژه ای دارد.

محمد مهدی شرافت،مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و  گردشگری استان نیز در ادامه اظهار داشت:دوران سنت و صنعت سپری شده و باید با کسب مهارت علمی و فنی نوین فرصت های مناسب را به بهره برداری رساند.

وی افزود:در حوزه صنایع دستی دو شیوه اقتصادی محصول محور و بازار محور وجود دارد که در بازار محور باید فنون ایجاد محصولات را به دست آورده و بدانیم مشتریان ما چه سلیقه و نیازی دارند،اما در فرآیند محصول محور،تاکید بر ایده های تولیدی است.

شرافت تاکید کرد: حوزه گردشگری،چیزی فراسازمانی است که توسعه آن می تواند به عنوان مکمل در کنار بسیاری از پتانسیل های موجود استان به طور بسیار کلیدی عمل نماید.

 

۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۱
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۴۹,۷۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید